Skoč na obsah Skoč na menu

Dakar 2019 - Barreda v 3.etape končí, Svitko v TOP10

Dakar 2019 - Barreda v 3.etape končí, Svitko v TOP10

Dnešná tretia etapa tohtoročnej rally Dakar bola tragédiou pre dva fabrické tímy. Honda prišla o vedúceho jazdca Joan Barreda Bort, ktorý poblúdil, uviazol s motorkou a musel odstúpiť. Pre KTM to boli zas problémy dvojice dakarských šampiónov Toby Price a Matthias Walkner, poblúdili a stratili dnes 14 a 23 min. Najlepšou KTM je tak aktuálne Sam Sunderland, ktorý došiel dnes do cieľa ako piaty a potom Štefan Svitko dnes na 7.mieste..

Víťazom dnešnej etapy San Juan de Marcona - Arequipy sa na koniec stal francúzsky jazdec Xavier de Soultrait, ktorý premenil útrapy svojich protivníkov vo svoj prospech. V cieli porazil s polhodinovým náskokom druhého Pabla Quintanillu, na treťom mieste dnes figuruje Kevin Benavides.

Štefan Svitko zvládol nástrahy tretej etapy na výbornú a do cieľa došiel na 7.mieste, čím sa posunul v priebežnom poradí na 11.miesto. Po dnešku priebežne vedie Pablo Quintanilla pred Kevinom  Benavidesom a Sam Sunderlandom.

Nástrahy dnešnej tretej etapy potrápili i Ivana Jakeša, ktorý dorazil do cieľa s viac ako 2 hod. stratou na 77.mieste a v priebežnom poradí klesol na 56.miesto. 

Joan Barreda má pôsobivý sortiment dakarských víťazstiev, ale dnes si do svojej zbierky pripísal i veľkú kalamitu. Už predtým utrpel zranenia, mechanické problémy a kritické navigačné chyby, ale tento krát sa stretol s úplne iným prekážkou. Na 143 km na jednom strmom zostupe padol a uviazol na dne rokliny a jeho Honda sa nemohla dostať von. Potom, čo márne hľadal cestu von sa vzdal a privolal si evakuačný vrtuľník. Je to štvrtýkrát  z deviatich štartoch na Dakare, čo rally nedokončil.

K priebehu 3.etapy sa vyjadril i Sam Sunderland:
"Samozrejme, bolo tos tou hmlou veľmi  ťažké. Pre mňa bol road book viac menej dobrý, ale problém bol na náhornej plošine s hmlou, cez ktorú nebolo nič vidieť. Videl som len na dva - tri metre pred sebou, musel som zastaviť a vziať si okuliare aby som lepšie videl. dnes to bolo naozaj veľa chaosu, ale myslím si, že nás na Dakare čaká ešte veľa ťažkých dní. Pokúsim sa vyhnúť chybám a postupovať každý deň až do cieľa tejto rally. "


Zdroj: dakar.com, motoride.sk

Foto: dakar.com

b9137.jpg

 

 

604eb.jpg49571262_10155992780102227_1790009139087278080_n.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok