Skoč na obsah Skoč na menu

Africa ECO RACE 2019 - Martina Benka zradila v 9.etape technika, ide ďalej

Africa ECO RACE 2019 - Martina Benka zradila v 9.etape technika, ide ďalej

Africké púšte dobrodružstvo AFRICAS RCO RACE 2019 má po dnešku za sebou 10 náročných prieskových etáp. Ján Zaťko figuruje po dnešku v neoficiálnych priebežných výsledkoch na 9.mieste. Martin Benko po včerajších technických problémoch a reštarte klesol z 3.na 14.miesto. Rally má na programe už len dve etepy s nedeľňajším cieľom v africkom Dakare.

Mauretánske pieskové šialenstvo pokračovalo vo štvrtok 9. etapou, v ktorej sa išla najkrajšia časovka v dĺžke 374km a dva presuny. Časť slučky okolo Amodjaru bola súčasťou trate aj vlani, ale v opačnom smere. Púšť znovu naservírovala piesočné pláne, pásy dún, zafúkané wádí okolo Chinguetti, aj ťaviu trávu.

Maťo Benko zobral osud pevne do rúk a od začiatku dňa riadne ťahal za plyn. Až toľko, že sa rýchlo prepracoval dopredu a etapu bezpečne viedol. No cca 100km pred cieľom časovky nová KTM prestala fungovať a Maťa aj so strojom musela priviezť do bivaku asistencia. Našťastie bol jazdec v poriadku a po oprave motorky mohol nastúpiť na štart piatkovej 10.etapy, avšak s riadnou penalizáciou.

Obdboná situácia nastala i minulý rok, keď musel Martin Benko v predposlednej 12.etape pre technické púroblémy odstúpiť z úžasného tretieho miesta, avšak tento rok sa podarilo všetko opraviť a Martin pokračuje v rally ďalej.

Martin Benko - štvrtok večer: "Čaute som v poriadku. 100km pred cieľom etapy som po „pohodovej jazde“ musel odstúpiť z 1. miesta. Motor bol bez vody a uvarený na sračky. V noci meníme za nový, zajtra pokračujeme... Posielam foto dvojdňového kolieska z KTM, bez komentára."

koliesko.jpgbenko_moto.jpg

Ján Zaťko po 9.etape:

"Štartoval som s tým šetriť motorku, seba a hlavne pozbierať bez zabehnutia všetky WP. To by stačilo na to aby som mohol rátať s dobrým ýsledkom v triede nad 450ccm. Prvé dve veci sa darilo plniť, no nad dvomi WP som si dobre lámal hlavu. Pred tankovačkou sa mal podľa obrázku skalnaty kopec obisť  z prava, no ja som držal uhol a dostal som sa hore medzi skaly a keď sa nedalo pokračovat začal som hľadat cestu dole, lebo sa mi nechcelo vracať späť. No všade boli skaly. Ešte som teda prešiel ďalej, kde sa dalo zliezť na pravu stranu hory. Dostal som sa teda na trať, len WP bol nejaky kilometer skôr, tak som šiel asi dva kilometre v protismere a WP som chytil. Henrik Rahm išiel predo mnou, tak som bol strašne naštvaný, že na mňa spravil možno 15 minut. No ake bo moje prekvapenie, keď v tankovačke kde stojime 15 minut prišiel 5 min.po mne. Poteši to človeka. No každá radosť trva len krátko. Za jednou dunou som spadol a keď som dvihal motorku vrazil mi do čižmy Optimus. Naštastie som len pustil motorku a nič sa nestalo. Tak ma Henrik dobehol a išli sme spolu po stopách až sa mala zjaviť šipka k WP. Nezjavila sa, ja som sa vrátil a Henrik išiel ďalej. Križom krážom som pobehal celú pláň až pokiaľ som ten WP nenašiel. Keď som odchádzal tak sa aj Henrik vracal pre ten WP. Ďalej sme išli spolu a došiel som tesne za ním, tak zajtra mu mam co vracať. Ale nepotrebujem vyhrať. Do zbierky mi chyba druhe miesto. Dufam ze to vyjde."

 

V piatok jazdci absolvovali 10.etapu AMODJAR / AKJOUJT s celkovou dĺžkou  519,86 km a s 471,58 km dlhou špeciálkou. Martin Benko figuruje v predbenžných výsledkoch dnešnej 10.etapy, po nočnej oprave motocykla, na krásnom 6.mieste, Ján Zaťko je 12.

Zajtra je na programe predposledná 11.etapa AKJOUJT / ST LOUIS, ktorá je 556,20 km dlhá, pričom špeciálny časť má dĺžku 217,69 km (Akjoujt / Fimlit). Potom je 338,51km presun Fimlit / St Louis.

Nedelňajšia záverečná 12.etapa ST LOUIS / DAKAR má už len 299,75 km a len 21,93km meraný úsek po ktorom nasleduje už len 48,15km dlhý presun do slávneho Dakaru.

Držme našim jazdcom palce, aby došli do ciela tohtoročného AFRICA ECO RACE pri Ružovom jazere neďaleko DAKARU.

 

Zdroj: FB, motoride.sk
Foto: FB

 

zatko_duna.jpgbenko.jpgzatko3.jpgzatko_moto.jpgzatko_piesok.jpgzatko_portret.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok