Skoč na obsah Skoč na menu
Štefan  L A C K O  obetoval motorizmu veľa osobného života

Štefan L A C K O obetoval motorizmu veľa osobného života

Duša motorizmu v regióne Tekova - v TLMAČOCH  sa dožil v týchto dňoch  krásneho  okrúhleho  životného  jubilea. Štefan LACKO – významná osobnosť ricínom voňajúcich motocyklov a pretekárskych tratí za bývalého Československa, Slovenska a aj v regionálnom rozsahu oslávil 10. septembra 80 rokov!

»»
6 vecí, ktoré by ste mali vedieť o Red Bull Get On Top 2018

6 vecí, ktoré by ste mali vedieť o Red Bull Get On Top 2018

Nekompromisný adrenalínový víkend v Porúbke pri Žiline sa nezadržateľne blíži. Dátum 22. a 23. september 2018 je v kalendároch vyznačený? Tak si prečítajte šesť zaujímavostí o akcii, ktoré by ste rozhodne mali vedieť.

»»
Vo Veľkých Uherciach sa rozdávali predposledné body sezóny 2018

Vo Veľkých Uherciach sa rozdávali predposledné body sezóny 2018

Premiérové podujatie na vynovenej trati Vinohrad vo Veľkých Uherciach sa odohralo naozaj vo veľkom štýle. Za ideálneho počasia sem zavítali jazdci seriálu MX OPEN, pre ktorých to bola predposledná zastávka v sezóne 2018 a aj jazdci bodujúci do MACEC CUPu – stredoeurópskeho pohára v motokrose.   O napínavé súboje nebola núdza, svoje prvenstvo si musel vydrieť Šimon Jošt v MX2 aj Marek Sukup v MX OPEN. Pred veľkým finále v Šenkviciach (7.10.2018) sú lídrami priebežného poradia:  Marek Sukup (MX OPEN), František Smola (MX2), Martin Venhoda (MX Junior 125), Jozef Posluch (MX2 Junior), Zdeňek Pučálka (MX4) a Peter Pipich (MX4+). Poďme sa pozrieť na to, ako im preteky vo Veľkých Uherciach hrali do karát.

»»
Holandský piesok vytrápil Richarda Šikyňu na MXGP v Assene

Holandský piesok vytrápil Richarda Šikyňu na MXGP v Assene

Predposledné podujatie seriálu Majstrovstiev sveta FIM Motocross World Championship 2018 sa konalo na  v Holandsku na TT Circuit Assen. Na okruhu, kde sa okrem iného pravidelne konajú aj preteky MotoGP tak cez víkend 15.-16.9.2018 cestné špeciály vystriedali terénne motocykle. Organizátori už tradične vybudovali len pre toto podujatie náročnú pieskovú trať priamo pred tribúnami divákov. Tohto veľkolepého motokrosového divadla sa v triede MX2 zúčastnil aj slovenský jazdec, Richard Šikyňa (MX Slovakia), na svojom motocykli KTM 250 SXF v drese partnerského tímu JD GUNEX KTM Racing Team. Na veľmi náročnom pieskovom povrchu sa mu tentokrát nepodarilo dosiahnuť na ďalšie svetové body. Po 26. mieste v sobotňajšej kvalifikácii v nedeľu prešiel cieľom na 24. a 26. mieste.

»»
MM SR MX Open 2018 na novej trati vo Veľkých Uherciach

MM SR MX Open 2018 na novej trati vo Veľkých Uherciach

Predposledná zastávka tohtoročného seriálu medzinárodných majstrovstiev SR v motokrose sa uskutoční už túto nedeľu 16.9.2018 vo Veľkých Uherciach. Jazdcov tu iste prekvapí facelift trate, ktorú si zobral pod patronát svetový staviteľ tratí, Greg Atkins.

»»
Veľké finále ESX Cup-u 2018 v Širokom

Veľké finále ESX Cup-u 2018 v Širokom

Regionálny pohár v motokrose Východ, povedal svoje posledné slovo v sezóne 2018 naozaj štýlovo. Na divákmi preplnenom podujatí v Širokom. Tradične sa tu konali aj sprievodné súťaže pre divákov aj jazdcov a tú najsledovanejšiu, jazdu po zadnom kolese, vyhral Timotej Cmarík.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok