Skoč na obsah Skoč na menu
Seriál pretekov v snowcrosse úspešne ukončený - záverečné podujatie v Oravskej Lesnej s počasím dvoch  tvárí

Seriál pretekov v snowcrosse úspešne ukončený - záverečné podujatie v Oravskej Lesnej s počasím dvoch tvárí

Zimné mesiace pominuli, poveternostné podmienky s bohatou „bielou perinou“ sú už minulosťou, zvlášť na Kysuciach a Hornej Orave. Uvedené lokality boli dejiskami s vynikajúcimi podmienkami pre organizovanie premiérového ročníka pretekov v sedle snežných skútrov po názvom SNOWCROSS CUP 2019.

»»
Richard Šikyňa bodoval na prvých pretekoch MXGP

Richard Šikyňa bodoval na prvých pretekoch MXGP

Úvodné podujatie 19 dielneho seriálu „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“ sa konalo 2.-3.3.2019 na opačnej strane zemegule, v Argentíne na trati v Neuguene. Jediný Slovák v štartovom poli Richard Šikyňa (MX Slovakia) jazdiaci za český tím JD GUNNEX KTM RACING TEAM si na svojej KTM 250SXF hneď v prvých pretekoch vybojoval veľmi cenné dva body za 19. miesto.

»»
Homologované hrudné chrániče v sezóne 2019 (MX, EaR)

Homologované hrudné chrániče v sezóne 2019 (MX, EaR)

V sezóne 2018 technický výbor SMF prostredníctvom technických komisárov na jednotlivých podujatiach SMF výraznejšie kontroloval okrem ochranných prilieb aj hrudné chrániče jazdcov. Na základe záverov februárového zasadnutia FIM komisií došlo k určitým zmenám v nariadení pre používanie hrudných chráničov v off road disciplínach motocyklového športu, avšak povinnosť mať na podujatiach motokrosu, endura a country crossu HOMOLOGOVANÝ hrudný chránič je pre sezónu 2019 povinná.

»»
Seriál v Snowcrosse pokračoval druhým podujatím v Oravskej Polhore

Seriál v Snowcrosse pokračoval druhým podujatím v Oravskej Polhore

Po úspešnej úvodnej premiére pretekov v SNOWCROSSE na zasnežených kysuciach (obce STAŠKOV) pokračovalo počas tretieho februárového víkendu – 16.2.2019 ďalšie súperenie tohto druhu zimného divadla v zasneženom teréne v najsevernejšej obci Slovenska - tentokrát rázovitého oravského regiónu - v SKI centre ORAVSKEJ POLHORY.

»»
Richard Šikyňa - jediný Slovák v seriáli MXGP 2019

Richard Šikyňa - jediný Slovák v seriáli MXGP 2019

Už tento víkend 2.-3. marca 2019 sa môžu všetci priaznivci motokrosu tešiť na úvodné podujatie 19-dielneho seriálu majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“. Najväčšie hviezdy sveta budú bojovať o každý bod do celkového hodnotenia nielen na najnáročnejších tratiach po celej Európe, ale aj v ďalekej Indonézii, Číne, Hong Kongu, Južnej Amerike, tiež v Rusku, či Turecku. Hneď prvé podujatie seriálu bude odštartované na opačnej strane zemegule, v Argentíne, na trati v Neuquene. Richard Šikyňa (MX Slovakia) je jediný slovenský jazdec, ktorý získal oficiálnu nomináciu na celý seriál majstrovstiev sveta a to už po druhý krát za sebou.

»»
Seriál Slovakia Snowcross Cup 2019 vyvrcholí v Oravskej Lesnej

Seriál Slovakia Snowcross Cup 2019 vyvrcholí v Oravskej Lesnej

V sobotu 9.3.2019 sa v Ski centre Oravská Lesná uskuroční tretie a zároveň záverečné podujatia seriálu motoristického podujatia so sýtym zvukom motorov v zasneženom teréne - Slovakia Snowcross Cup 2019. Organizátor tohto seriálu avizoval 4 podujatia, avšak súčasné klimatické podmienky neumožnili uskutočnenie komplentého 4-dielneho seriálu.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok