Skoč na obsah Skoč na menu

FIM v Andorre zvolil nového prezidenta a dekoroval majstrov sveta 2018

FIM v Andorre zvolil nového prezidenta a dekoroval majstrov sveta 2018

V dňoch 1.-2. decembra 2018 sa v Andorre uskutočnilo generálne zhromaždenie medzinárodnej motocyklovej federácie FIM spojené s tohtoročným „gala“ večerom FIM, v rámci ktorého boli ocenení majstri sveta 2018. Na zasadnutí sa zúčastnili zástupcovia z viac ako 100 členských federácii FIM, medzi ktorými bola i SMF, ktorí zvolili za nového prezidenta FIM Jorge Viegasa z Portugalska.

Sobotňajšie generálne zhromaždenie malo na programe, okrem tradičných hodnotiacich správ, i voľbu nového prezidenta, troch viceprezidentov, členov správnej rady FIM a troch audítorov.
Nový prezident Jorge Viegas pôsobil vo FIM už dlhšiu dobu, počnúc členstvom komisii, následne bol menovaný za viceprezidenta FIM na rôzne obdobia v rokoch 1996 až 2014. Taktiež je členom správnej rady FIM a členom TAD v Portugalsku, ako aj členom portugalského olympijského výboru.
"Som naozaj poctený, že som bol zvolený za prezidenta FIM," povedal pán Viegas. "Je to pre mňa celoživotný úspech, keď vidím, že moja vášeň pre motocykle prerástla do pozície, ktorá mi dovoľuje dosiahnuť pozitívny vplyv na náš šport. Pracujem pre FIM už mnoho rokov a teším sa na spoločnú jasnú budúcnosť. "

Po voľbe prezidenta delegáti jednotlivých členských federácii FIM zvolili i troch nových členov rady riaditeľov FIM (Bord of Directors) a troch nových interných audítorov. Novými členmi rady riaditeľov FIM sa na základe výsledkov volieb stali Jacques Bolle (FFM- Francúzsko), Giovanni Copioli (FMI- Taliansko ) a Jan Šťovíček (prezident ACCR- Česká republika). Noví interní audítor sú: Angelos Bavellas (CYMF - Cyprus), Francesco Brandi (FMI - Taliansko) a David Francis (ACU- Veľká Británia).

V nedeľu 2.12.2018 program podujatia FIM pokračoval dekorovaním FIM majstrov sveta 2018 v jednotlivých disciplínach a triedach motocyklového športu. Na tomto slávnostnom ceremoniáli boli medzi dekorovanými niektoré z najväčších mien motocyklového športu, od rekordného päťnásobného svetového šampióna FIM MotoGP Marka Marquese až po 14-ročného majstra sveta v motokrose MX85 Cadena Braswella, ktorý bol najmladším oceneným zlatým medailistom roku 2018. Taktiež bola rozšírená i sieň slávy FIM do ktorej vstúpila Ana Carrasco, prvá žena, ktorá získala  sólový FIM titul na rýchlostných okruhoch. Celkovo bolo korunovaných viac ako päťdesiat FIM majstrov sveta sezóny 2018 a bolo udelených päť dôležitých ocenení FIM za príspevok k motocyklizmu "Beyond Sport".  Medzi uvedenými cenami bola i cena FIM Fair Play Trophy, ktorú  získal Sebastien VanBaelen, belgický enduro jazdec, ktorý poskytol pomoc zranenému konkurentovi v l'Enduropale du Touquet vo Francúzsku.

Tento slávnostný večer bol krásnym ukončením víkendového stretnutia členských federácii FIM za rok 2018 v Andore.

csm_2018_FIM_World_Champions_971e37d665.jpg

 

Zdroj foto: oficiálny web FIM

 

1001408_Fim_Awards_2018_General_Assembly.jpgcsm_2018_FIM_World_Champions_971e37d665.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok