Skoč na obsah Skoč na menu
O titul majstra Slovenska bude súperiť 25 jazdcov!

O titul majstra Slovenska bude súperiť 25 jazdcov!

Prípravy na prvé plochodrážne preteky žarnovickej sezóny 2018 sú v plnom prúde. Na dráhe sa začalo pracovať a propagácia naberá najvyššie obrátky. Štartovná listina pôvodne určená pre 16 mien bola zaplnená prakticky už niekoľko týždňov, no po výborovej schôdzi v nedeľu večer sa rozhodlo, že prejde zmenou.

»»
Zomrel Václav Verner

Zomrel Václav Verner

Plochodrážne nebo sa v poslednom čase nebývale rozšírilo. Po Antonínovi Kasperovi staršiemu, Janovi Holubovi najstaršiemu tam odišiel aj ďalší významný predstaviteľ československej plochej dráhy - Václav Verner. Dňa 13.3.20108 dotĺklo jeho chorobou oslabené srdce vo veku 68 rokov.

»»
Prvé žarnovické preteky už o mesiac

Prvé žarnovické preteky už o mesiac

Plochodrážna sezóna 2018 sa blíži už míľovými krokmi. Prvé preteky sa odjazdili koncom februára vo Francúzsku, no potom prišlo chladné počasie do celej Európy, z ktorého sa všetky plochodrážne ovály spamätávajú dodnes. Aj napriek tomu, že žarnovická dráha je ešte stále v stave zimného spánku, prípravy na prvé preteky, ktorými sú Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s 18. ročníkom Memoriálu Ladislava Eliáša, sú v plnom prúde.

»»
Nasadenie našich reprezentantov v majstrovstvách sveta a Európy

Nasadenie našich reprezentantov v majstrovstvách sveta a Európy

Zverejnením nasadenia federácií do Speedway of Nations sa uzavrel celý tento proces vo svetových a európskych súťažiach. Dnes už vieme kompletné nasadenie slovenských pretekárov v najvýznamnejších súťažiach. Rast miest v týchto šampionátoch je len prirodzeným odrazom rastu slovenskej plochodrážnej základne.

»»
Slovenská plochá dráha sa vracia do svetovej tímovej súťaže!

Slovenská plochá dráha sa vracia do svetovej tímovej súťaže!

Na sklonku minulej sezóny začali plochodrážnym zákulisím kolovať správy o tom, že Svetový pohár družstiev - majstrovstvá sveta vystrieda nový šampionát pod názvom Plochá dráha národov - Speedway of nations, v ktorom budú štartovať dvojčlenné tímy doplnené o jedného náhradníka. Toto sa stalo skutočnosťou pred niekoľkými týždňami, keď bol projekt potvrdený zo strany FIM a dnes uzrel svetlo sveta aj systém a nasadenie do tohto šampionátu. Na svetovú tímovú scénu sa  vracia vďaka tomu aj Slovensko.

»»
Martin Vaculík sa stal kapitánom Gorzówa

Martin Vaculík sa stal kapitánom Gorzówa

Martin Vaculík má pre sezónu 2018 podpísané tri zmluvy v ligových súťažiach. Na Britských ostrovoch podpísal v tíme Leicester, v Poľsku predĺžil v Gorzówe a pre československú Extraligu bude jazdiť v SC Žarnovica. So všetkými klubmi ho spájajú rôzne aktivity, či povinnosti. So svojim poľským klubom Gorzówom strávil minulý týždeň na sústredení.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png slovakiaracing.jpg esxmedia.png scrubl.png adam-stav.png nfa_group-3.png  foxracing.png maad.jpg rona.png   logo-ital-moto.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

SK - 017 01 Považská Bystrica

IČO: 30813883, DIČ: 2020687944

NOVINKY NA EMAIL


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok