Skoč na obsah Skoč na menu
O titul majstra Slovenska zabojuje aj pretekár Grand Prix

O titul majstra Slovenska zabojuje aj pretekár Grand Prix

Termín prvých pretekov na žarnovickej plochej dráhe v sezóne 2019 sa zdá byť ešte ďaleko, ale štartovná listina pretekov je takmer zaplnená. Viacerí jazdci síce ešte nepotvrdili svoju účasť na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska, no fanúšikovia sa môžu tešiť na jedno z najzvučnejších mien svetovej plochej dráhy, ktoré zabojuje v nedeľu 28. apríla o slovenský titul.

»»
Aj v Žarnovici sa už trénuje

Aj v Žarnovici sa už trénuje

V poslednom týždni sa doslova roztrhlo vrece so správami o tréningoch na dráhach v jednotlivých plochodrážnych krajinách. V túto sobotu k nim pribudla aj Žarnovica, kde sa vďaka takmer dvojtýždňovej snahe s úpravou dráhy a ďalšími prácami s tým súvisiacimi, mohli naši plochodrážnici odviezť na domácej dráhe a nemuseli cestovať do zahraničia.

»»
Práce na žarnovickom ovále smerujú k prvým tréningom

Práce na žarnovickom ovále smerujú k prvým tréningom

V posledných dňoch sa pomaly objavujú správy o tom, že na niektorých plochodrážnych ováloch sa začína trénovať. Komfortne to majú vo Francúzsku, kde sa už odjazdili tri stretnutia tamojšej ligovej súťaže. Vcelku dobré počasie sa snaží využiť aj Speedway Club, aby spojazdnil dráhu v Žarnovici. Najbližšie dni ukážu, ako to nakoniec dopadne.

»»
Patrik Búri sa rozhodol

Patrik Búri sa rozhodol

Posledné dve sezóny v podaní SC Žarnovica ovplyvnili ťažké zranenia pretekárov, ktorí mali viesť tím v ligových súťažiach k lepším výsledkom. V roku 2017 to bol Michal Tomka a jeho nešťastný pád na ťažkej dráhe v Plzni a vlani tri zlomené členky v prípadoch Martina Vaculíka a Patrika Búriho. Obaja posledne menovaní pociťujú následky týchto zranení zo začiatku uplynulej sezóny dodnes.

»»
Šéf svetovej plochej dráhy sa porozprával s SC Žarnovica aj o žarnovickej plochej dráhe

Šéf svetovej plochej dráhy sa porozprával s SC Žarnovica aj o žarnovickej plochej dráhe

Žarnovická plochá dráha sa stáva postupne vážnym partnerom nielen pre okolité federácie, ale aj pre FIM Europe a FIM. Ing. Jakub Zliechovec sa ako člen SC a SMF dostal do plochodrážnej komisie FIM Europe a priamo tak spolurozhoduje o európskej plochej dráhe. Ako nás však vnímajú najvyšší predstavitelia svetovej plochej dráhy, sme sa spýtali prakticky toho najpovolanejšieho.

»»
Talkshow Martina Vaculíka mala úspech

Talkshow Martina Vaculíka mala úspech

Veľmi úspešnou akciou, ktorú zorganizovala slečna Barbora Kmeťová spoločne s cukrárňou Alžbetka v Žarnovici, bola pilotná talkshow RANDE - VÚ s Martinom Vaculíkom ešte v sobotu 16. februára. Aj napriek tomu, že sa akcia z časti prekrývala s Plochodrážnym plesom, bola kapacitne do posledného miesta obsadená množstvom fanúšikov rôzneho veku.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok