Skoč na obsah Skoč na menu
Preteky s dramatickým priebehom vyhrala Praha

Preteky s dramatickým priebehom vyhrala Praha

V nedeľu vyvrcholila ligová súťaž - Pohár priateľstva v Žarnovici. Na dráhe, ktorá ponúkla možnosti súbojov a predbiehaní, videli fanúšikovia výkony pretekárov, ktorí síce nepatria do svetovej špičky, no dokážu držať fanúšikov v napätí. Suverénnym víťazom sa stal nakoniec pražský tím, no za ním bola poriadna zápletka prakticky až do posledne jazdy.

»»
Na záver Extraligy opäť štvrté miesto

Na záver Extraligy opäť štvrté miesto

Dňa 13.9.2018 vyvrcholila posledným kolom československá Extraliga v Pardubiciach. Pri umelom osvetlení potvrdili svoj titul vybojovaný už v predposlednom kole v Slanom domáce Pardubice. Naši obsadili opäť štvrté miesto, keď o väčší bodový prídel ich tentoraz pripravila smola v podobe troch zhorených spojok a ďalších porúch.

»»
Patrik Búri nestráca nádej a maká na sebe

Patrik Búri nestráca nádej a maká na sebe

1.máj nie je akurát najšťastnejším dňom žarnovického plochodrážnika Patrika Búriho. V roku 2014 si v tento deň zlomil ruku v Debrecene pri semifinále ME dvojíc a tento rok v rakúskom Murecku obe nohy v členkoch, ruku a utrpel otras mozgu. Aj napriek tomuto ťažkému zraneniu nehádže flintu do žita a jemu vlastnou odhodlanosťou pracuje na návrate do plného zdravia.

»»
Martin Vaculík  GP Speedway Krško - reportáž RTVS

Martin Vaculík GP Speedway Krško - reportáž RTVS

Martin Vaculík patrí medzi stálice seriálu majstrovstiev sveta motocyklov na plochej dráhe. Kým na Slovensku tento šport nie je príliš sledovaný, vo Švédsku a Poľsku nášho pretekára vnímajú ako superhviezdu. Naši severní susedia Martina dokonca lanárili, aby reprezentoval ich krajinu.
Cez víkend štartoval v slovinskom Kršku, kde obhajoval prvenstvo z minulého roka, ale tentoraz bolo jeho stropom semifinále.
Viac v reportáži RTVS: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12958/166031#671

»»
V nedeľu v Žarnovici vyvrcholí Pohár priateľstva

V nedeľu v Žarnovici vyvrcholí Pohár priateľstva

Žarnovická plochodrážna sezóna 2018, ktorú pripravil Speedway Club Žarnovica aj napriek tomu, že je na preteky bohatá, sa pomaly ale isto blíži ku svojmu koncu. V nedeľu 16. septembra nás čakajú predposledné preteky, ktoré však sľubujú zaujímavý priebeh. Na našej dráhe totiž vyvrcholí posledným kolom medzinárodná liga - Pohár priateľstva.

»»
David Pacalaj štartoval v Liberci

David Pacalaj štartoval v Liberci

Včera pokračoval svojim predposledným kolom Prebor ČR jednotlivcov na dráhe v Liberci. Na sever Čiech cestoval zo Žarnovice jedine David Pacalaj, ktorý si chcel vylepšiť svoj bodový zisk, aby mohol štartovať v poslednom finálovom kole MČR jednotlivcov v Březolupoch bez ohľadu na zranenia svojich súperov. Zo svojho výsledku však nakoniec spokojný nebol.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok