Skoč na obsah Skoč na menu

Poznáme štvrtého účastníka Pohára priateľstva

Poznáme štvrtého účastníka Pohára priateľstva

Zaujímavý projekt - Pohár priateľstva (Speedway Friendship Cup), s ktorého realizáciou sa začalo akýmsi nultým ročníkom v sezóne 2016 a ktorý bol myšlienkou Speedway Clubu Žarnovica, bude mať svoje pokračovanie aj v sezóne 2019 a opäť na ňom bude participovať štvorica klubov zo štyroch krajín.

Táto medzinárodná ligová súťaž je určená v podstate iba pre kluby, ktoré sa venujú výchove mladých plochodrážnikov, pre ktorých dáva príležitosť k vyjazdeniu sa v medzinárodnej konkurencii na dráhach rôznych typov, pričom na viacerých z nich sa pravidelne organizujú aj preteky majstrovstiev sveta, či Európy. Zároveň je účasť s hlavne vlastnými mladými pretekármi kameňom úrazu pre potenciálnych účastníkov. Výchove plochodrážnej mládeže sa totiž venuje len máloktorý klub v okolitých krajinách s výnimkou Poľska, avšak ani tam to už nie je to, čo pred rokmi. V jazdeckej kríze sa zmieta plochá dráha v Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku, Rakúsku, ale aj väčšina z českých klubov. Poliaci zase majú svoju ligovú súťaž pre juniorov a tak sa každoročne spojí niekoľko klubov, ktoré sú ešte verné výchove talentov a odjazdia spoločnú súťaž.

Pre rok 2019 ostáva spoluzakladateľské duo Rivne a Žarnovica a svoj minuloročný úspech sa bude snažiť zopakovať aj Praha. Veľká kríza však zasiahla maďarskú plochú dráhu, kde dokonca hrozí, že v roku 2019 bude už len jediný aktívny štadión v Nagyhalászi a aj to tamojší majiteľ dráhy neplánuje podporiť výchovu vlastných pretekárov. Záujem o štart namiesto Maďarov tak prejavili Lotyši a Nemci. Bližšie k tomu sú Nemci, ktorí už potvrdili svoju účasť, pričom tamojšia federácia dolaďuje, ktorý klub si to zoberie pod svoju taktovku. Termín a miesto nemeckého kola SFC bude známe krátko pred Vianocami.

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok