Skoč na obsah Skoč na menu

Martin Vaculík bol blízko potvrdenia účasti v Grand Prix 2020

Martin Vaculík bol blízko potvrdenia účasti v Grand Prix 2020

V sobotný večer (24.8.2019) vyvrcholila Kvalifikácia do Grand Prix pre rok 2020 pretekmi Challenge v chorvátskom Goričane. Medzi šestnástkou kvalifikantov z piatich kôl nechýbal ani Martin Vaculík, ktorý si aj touto cestou chcel poistiť svoju účasť v nasledujúcom ročníku Grand Prix.

Preteky Challenge boli vždy označované ako preteky roka v celom plochodrážnom svete. Pravidelne sa tu totiž stretajú nielen tí najlepší pretekári, ktorí aktuálnu sezónu nejazdia v Grand prix, ale aj niektorí účastníci Grand Prix, ktorí sa nespoliehajú, že sa umiestnia v aktuálnom ročníku v prvej osmičke, ale chcú si to poistiť postupom z kvalifikácie. Pretekmi roka Challenge robí aj skutočnosť, že do elity postupuje iba trojica najlepších.

Zaujímavosťou tohtoročného Challenge bolo aj to, že si postup do týchto pretekov nevybojoval ani jeden poľský pretekár, hoci Poľsko je plochodrážnou veľmocou číslo jeden. Postup ušiel aj takým hviezdam ako Jaroslaw Hampel, či Bartosz Smektala. Stalo sa tak druhýkrát v histórii pretekov Challenge (prvýkrát to bolo ešte v roku 1996).

Preteky boli maximálne vyrovnané a rozhodovalo sa až v dodatkových jazdách, čoho svedkami bolo na tribúnach v Goričane aj niekoľko desiatok fanúšikov zo Žarnovice. Náš pretekár začal najlepšia ako mohol, víťaznou jazdou. Potom prišlo druhé miesto a prekvapujúce zaváhanie v jeho tretej jazde - štvrté miesto. Vo svojej štvrtej jazde síce vyhral, no v poslednej podľahol ďalšiemu účastníkovi GP Dánovi Iversenovi. Aj ďalší favoriti na postup strácali. Len málokedy sa stane, že preteky vyhrá jazdec s jedenástimi bodmi. A to sa presne stalo v Goričane. z víťazstva sa po dodatkovej jazde tešil Slovinec Matej Žagar, pred Dánom Nielsom Kristianom Iversenom. O tretie, zároveň posledné postupové miesto sa išla ďalšia dodatková jazda dvoch desaťbodových. Tú vyhral Austrálčan Max Fricke práve pred našim Maťom Vaculíkom. Za ním skončil víťaz žarnovického kvalifikačného kola do GP Dán Anders Thomsen. Maťo tak obsadil v kvalifikácii už nepostupové štvrté miesto, avšak pevne veríme, že vďaka jeho poslednými výkonmi v GP opätovne obdrží miesto v tomto prestížnom seriáli majstrovstiev sveta i v roku 2020.

Výsledky:

1. Matej Žagar, Slovinsko 11+3

2. Niels Kristian Iversen, Dánsko 11+2

3. Max Fricke, Austrália 10+3

-----------------------------------------------

4. Martin Vaculík, Slovensko 10+2

5. Anders Thomsen, Dánsko 9

6. Pontus Aspgren, Švédsko 9

7. Jurica Pavlic, Chorvátsko 9

8. Alexander Loktajev, Ukrajina 9

9. Kenneth Bjerre, Dánsko 8

10. Martin Smolinski, Nemecko 7

11. Craig Cook, Veľká Británia 6

12. Peter Ljung, Švédsko 6

13. Robert Lambert, Veľká Británia 5

14. Mikkel Michelsen, Dánsko 5

15. David Bellego, Francúzsko 3

16. Chris Harris, Veľká Británia 2

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok