Skoč na obsah Skoč na menu

Štvrté miesto znamenalo historický bronz pre Žarnovicu

Štvrté miesto znamenalo historický bronz pre Žarnovicu

V stredu večer (18.9.2019) vyvrcholila Extraliga posledným kolom v Pardubiciach. Na dráhe, ktorá sa pripravuje na najvýznamnejšie podujatie - Zlatú prilbu, predviedli jej účastníci nádherné preteky plné súbojov a bez pádov. Z víťazstva sa tešili domáce Pardubice, no pre ne ani víťazstvo nič neriešilo s konečným štvrtým miestom. Naopak aj tretia pozícia v pretekoch stačila Prahe na titul.

Posledné dve kolá nášmu tímu bez Martina Vaculíka a Zdeňka Holuba neveštili nič dobré. Z priebežného čela tabuľky sa nakoniec prepadol na tretiu pozíciu. Treba však povedať, že chlapci tak v Slanom ako aj v Pardubiciach bojovali, no proti hviezdami nabitým súperom nemali bohužiaľ veľa šancí.

Do Pardubíc cestovala naša zostava vystužená Adrianom Galom. Ten mal odrobiť svoju nepodarenú účasť ešte v májovom kole na tejto dráhe, keď z pretekov z technických príčin predčasne odstúpil. Tentoraz bol ozajstným lídrom, len škoda, že nemal v tíme výraznejšej podpory. Od začiatku pretekov náš tím odstával. O prvé miesto sa naopak preťahovali ostatní traja súperi. Potom sa to však potrhalo a od polovice pretekov sa náš tím začal približovať tretej Prahe a Slaný vedúcim Pardubiciam. Adrian Gala sa postaral o väčšinu bodov, keď trikrát vyhral a dvakrát bol druhý, pričom v jednom prípade sa jeho tri body za víťazstvo zdvojnásobili, keďže išiel ako žolík. V dvoch svojich jazdách zahviedzil aj David Pacalaj. Pokým v tej piatej došiel do cieľa druhý za Jamrógom, ale pred Štichauerom a Kvěchom, v tej šestnástej vodil na treťom mieste za sebou Josefa Franca, ktorý si však lišiacky počkal na útok do výjazdu z poslednej zákruty, keď náš junior už nič nečakal a ľahko sa dostal o nejaký ten meter skôr do cieľa.

Neskutočnou smolou sa skončili preteky pre Jakuba Valkoviča. Jakub, reprezentujúci Slaný, dovtedy získal jeden bod. Keď sa už zdalo, že ďalší ukoristí v poslednej jazde, vďaka roztrhnutej reťazi z výjazdu poslednej zákruty sa pred neho dostal Patrik Mikel a Jakub prišiel o bod, ktorý by v konečnom poradí poslal do rozjazdy o víťazstvo v pretekoch Slaný s Pardubicami.

Suma sumárom SC Žarnovica Interteam skončil o jeden tabuľkový bod na treťom mieste, keď sa dopredu ešte v Slanom dostala Praha a v Pardubiciach nás preskočil aj Slaný. V podstate ide o najlepšie umiestnenie žarnovického tímu v celej histórii účasti v českých a predtým československých ligových súťažiach, no s trpkou príchuťou, keďže na dosah bolo aj zlato.

Výsledky:

AMK ZP Pardubice 36 (Matej Žagar 14, Václav Milík 12, Hynek Štichauer 7, Patrik Mikel 3, Jaroslav Petrák NS)

AK 3ton Slaný 34 (Jakub Jamróg 14, Eduard Krčmář 11, Zdeněk Simota 8, Jakub Valkovič 1, Martin Málek NS)

AK Markéta Praha 30 (Zdeněk Holub 8, Ondřej Smetana 7, Josef Franc 7, Petr Chlupáč 6, Jan Kvěch 2)

SC Žarnovica Interteam 23 (Adrian Gala 15, David Pacalaj 3, Michal Škurla 3, Daniel Klíma 1, Martin Gavenda 0)

Konečné poradie:

1. AK Markéta Praha

2. AK 3ton Slaný

3. SC Žarnovica Interteam

4. AMK ZP Pardubice

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 

expc1.jpgexpc2.jpgexpc3.jpgexpc4.jpgexpc5.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok