Skoč na obsah Skoč na menu
V Kopřivnici sme boli bez Martina Vaculíka a s dávkou smoly štvrtí

V Kopřivnici sme boli bez Martina Vaculíka a s dávkou smoly štvrtí

Druhé kolo československej Extraligy sa odjazdilo v Kopřivnici 8.5.2019 na 480 metrovom ovále. Do bojov vo farbách SC Žarnovica - Interteam nemohol zasiahnuť Martin Vaculík a ani Adrian Gala. Zdeněk Holub a Michael Härtel sa síce snažili čo to dalo, no poriadna dávka smoly nielen u spomínaných dvoch, ale aj u ďalších našich junioroch, zabránila nášmu tímu prehovoriť do poradia na stupňoch víťazov.

»»
David Pacalaj štartoval v Majstrovstvách Európy v Rivne

David Pacalaj štartoval v Majstrovstvách Európy v Rivne

Pôvodný termín semifinálového kola Majstrovstiev Európy jednotlivcov v ukrajinskom Rivne bol na stredu 1.mája, avšak nakoniec dážď a rozmočená dráha zapríčinili jeho presun na druhý deň. Do tohto 200-tisícového mesta vzdialeného asi 200 kilometrov od poľských hraníc cestovala aj posádka dvoch áut zo Žarnovice.

»»
Švédi nasadzujú do Žarnovice vicemajstra sveta

Švédi nasadzujú do Žarnovice vicemajstra sveta

Jednu z plochodrážných veľmocí - Švédsko, bude počas kvalifikačného kola do FIM Speedway Grand Prix v Žarnovici reprezentovať dvojica pretkeárov, ktorí štartrovali v seriáli Grand Prix. V oboch prípadoch ide o jazdcov,  z ktorých sa ani jeden v Žarnovici ešte nepredstavil. Ide  o pretekárov svetovej špičky, pričom jeden z nich bol dokonca vicemajstrom sveta v roku 2011.

»»
Trojica našich pretekárov vyštartovala v Plzni v MČR juniorov

Trojica našich pretekárov vyštartovala v Plzni v MČR juniorov

V nedeľu 5.5. odštartoval u našich západných susedov aj juniorský šampionát jednotlivcov. Do Plzne mala pôvodne vycestovať celá pätica žarnovických juniorov, avšak problémy eliminovali dvoch našich pretendentov na český majstrovský titul. To ešte nebola smola pre našich juniorov vyčerpaná.

»»
Na žarnovických pretekoch roka sa predstaví aj účastník Grand Prix

Na žarnovických pretekoch roka sa predstaví aj účastník Grand Prix

8. jún je významným medzníkom pre žarnovickú plochú dráhu. Opäť sem zavíta tá najsilnejšia možná konkurencia z jedenástich krajín, ktorá sa bude snažiť o postup do pretekov Challenge a odtiaľ do budúcoročného seriálu Grand Prix. Už pomaly prichádzajú prvé prihlášky do Žarnovice z jednotlivých federácií. Dnes začneme tou domácou, na ktorú sa fanúšikovia určite tešia. Formou vizitiek jednotlivých účastníkov Vám ich budeme predstavovať aj v ďalších dňoch, resp. týždňoch.

»»
Michal Danko štartoval v Březolupoch

Michal Danko štartoval v Březolupoch

V sobotu 27.4.2019 pred Medzinárodnými majstrovstvami Slovenska pokračoval svojim druhým kolom český Prebor jednotlivcov na Morave v Březolupoch. Možnosť jazdy využil zo žarnovických pretekárov iba Michal Danko, ktorý tak prvýkrát v sezóne absolvoval celé preteky.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok