Skoč na obsah Skoč na menu
POZOR - usmernenie ÚVZ SR pre využívanie vonkajších športovisk rozpracované pre motocyklový šport

POZOR - usmernenie ÚVZ SR pre využívanie vonkajších športovisk rozpracované pre motocyklový šport

Dňa 23.4.2020 vydal hlavný hygienik SR usmernenie k opatreniu ÚVZ SR č. OLP/3461/2020 zo dňa 21.4.2020 vo veci prevádzky vonkajších športovísk pre bezkontaktný šport. V zmysle tohto nariadenia SMF, ako národný športový zväz promptne rozpracovala uvedené usmernenie pre podmienky motocyklového športu (viac po otvorení článku). Doporučujeme ako jazdcom, tak i prevádzkovateľom motocyklových tratí a okruhov, aby venovali tomuto dokumentu pozornosť a vyhli sa tak prípadným problémom pri zabezpečení tréningového procesu motocyklových jazdcov. UPOZORNENIE - športové podujatia, organizované hromadné sústredenia/campy sú i naďalej zakázané!

»»
Prvé zmeny v Kvalifikácii do Grand Prix

Prvé zmeny v Kvalifikácii do Grand Prix

Neobyčajná situácia, ktorá panuje aj vo svete plochej dráhy, si vyžiadala neobyčajné zásahy do kalendára. Kvalifikácia do Grand Prix, ktorá každoročne pomieša kartami tých najlepších plochodrážnikov v snahe dostať sa do seriálu Veľkých cien, alebo si v ňom potvrdiť svoju pozíciu, bude na úplne iných zásadách.

»»
Mať doma renovovanú plochodrážnu motorku je jednoduchšie

Mať doma renovovanú plochodrážnu motorku je jednoduchšie

Dlhé desaťročia bolo nakupovanie a renovácia plochodrážnych strojov - veteránov doménou fanúšikov z Britských ostrovov, Austrálie, či Nemecka a niekoľkých jednotlivcov z iných krajín. Dnes sa móda, mať vystaveného veterána vo vitríne vo firme, či v obývačke vo svojom dome, stáva bežnou aj v ďalších krajinách. Už len v Žarnovici ich možno nájsť niekoľko. A práve pre zberateľov takýchto kúskov je tu nová firma so skúseným personálom s bohatou praxou.

»»
Májové preteky s hviezdnym obsadením ZRUŠENÉ

Májové preteky s hviezdnym obsadením ZRUŠENÉ

Koronavírus, ktorý momentálne vládne svetu, si berie jednu obeť za druhou a neobchádza nielen ľudí, ale ani rôzne podujatia. Za obeť mu zatiaľ padla aj dvojica prvých pretekov, ktoré plánoval Speedway Club Žarnovica na predĺžený májový víkend a na ktorých sa mali predstaviť kvalitní pretekári z mnohých krajín.

»»
Májové podujatia plochej dráhy v Žarnovici preložené!

Májové podujatia plochej dráhy v Žarnovici preložené!

Súčasná pandemická situácia ochromila okrem iného i športový svet - motocyklový nevynímajúc. Každodenne zverejňujeme nové oznámenia o preložení alebo zrušení celého radu motocyklových podujatí v rámci FIM, FIM Európa i SMF. V týchto dňoch musela k úprave kalendára pristúpiť i športová komisia plochej dráhy SMF, ktorá rozhodla o preložení dvoch úvodných májových podujatí v Žarnovici.

»»
Usmernenie MŠVVaŠ SR v súvislosti s ochorením COVID-19 pre oblasť športu

Usmernenie MŠVVaŠ SR v súvislosti s ochorením COVID-19 pre oblasť športu

V súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2 na základe prijatých opatrení a zákazov Ústredným krízový štábom a ÚVZ SR vydáva Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR nasledujúce usmernenie pre oblasť športu pre národné športové zväzy, národné športové organizácie, športové organizácie, samosprávne kraje, obce a prevádzkovateľov športovej infraštruktúry v tomto znení:

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok