Skoč na obsah Skoč na menu
V Európskom pohári dvojíc nám patrí šiesta priečka

V Európskom pohári dvojíc nám patrí šiesta priečka

Ešte v sobotu 22. júna štartovala naša dvojica Ján Mihálik a Michal Danko v Európskom pohári dvojíc do 19 rokov v Plzni. V šampionáte, ktorý si prešiel vlani v Žarnovici svojou premiérou, sa z víťazstva tentoraz tešili aj s dávkou potrebného šťastia, mladí Dáni.

»»
Vyhrali sme Extraligu v Slanom!!!

Vyhrali sme Extraligu v Slanom!!!

Dňa 19.6.2019 pokračovala plochodrážna Extraliga svojim piatym kolom. Náš tím viedol Martin Vaculík, ktorý dokázal opäť zabrať v správnu chvíľu a dotiahnuť preteky do víťazného konca. Z piatich kôl tak na našom konte svietia tri víťazstvá, čo je stále sa zvyšujúci historický rekord žarnovickej plochej dráhy. Je to neskutočné, ale to o čom hádam ani nikto nesníval sa pomaly blíži...

»»
Grand Prix v Prahe vyhral Janusz Kolodziej

Grand Prix v Prahe vyhral Janusz Kolodziej

Seriál Veľkých cien na plochej dráhe pokračoval v susednej Českej republike. Pražská aréna sa v sobotu 15.6.2019 stala dejiskom tretieho podujatia prestížneho seriálu FIM Speedway Grand Prix 2019.

»»
David Pacalaj sa pozerá dopredu optimisticky

David Pacalaj sa pozerá dopredu optimisticky

Piatok 7. júna, kedy v Žarnovici v horúcom dni prebiehali posledné, ale hlavné prípravy na Kvalifikáciu do Grand Prix, mal horúce chvíle aj slovenský reprezentant David Pacalaj, aj keď bol od Žarnovice vzdialený viac ako tisíc kilometrov. Preteky však v Gustrowe nedokončil, čo by ešte nebolo to najhoršie, ale domov si priviezol zranenie, ktoré ho vyradilo na niekoľko týždňov a poslalo nakoniec aj po skalpel.

»»
Žarnovica bola svedkom strhujúcich súbojov špičkových plochodrážnikov

Žarnovica bola svedkom strhujúcich súbojov špičkových plochodrážnikov

V sobotu 8. júna sa žarnovická plochá dráha opäť odela slávnostným šatom, aby privítala to najlepšie čo ponúka tento šport v jedenástich krajinách. Súboje špičkových pretekárov, ktoré môžu žarnovickí fanúšikovia vidieť každoročne vďaka Speedway Clubu Žarnovica, ponúkli adrenalínový zážitok pre každého, kto si našiel cestu na jediný slovenský plochodáržny ovál. Medzi kvalitnou konkurenciou sa nestratila ani absolútna slovenská jednotka Martin Vaculík, no z víťazstva sa tešil jeho dánsky súper Anders Thomsen.

»»
David Pacalaj je zranený

David Pacalaj je zranený

Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch, lepšie povedané po plochodrážnikoch. Presvedčil sa o tom aj ďalší z našich pretekárov - David Pacalaj. Ten štartoval v piatok večer na pretekoch v nemeckom Gustrowe, kde však jeho účinkovanie skončilo v jeho druhej jazde.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok