Skoč na obsah Skoč na menu
Z Davida Pacalaja sa stal vlk

Z Davida Pacalaja sa stal vlk

Sezóna 2018 priniesla najväčší vzostup spomedzi žarnovických juniorov u najmladšieho z nich Davida Pacalaja. Titul majstra ČR juniorských družstiev, bronz z MČR do 19 rokov, postup do finále EP do 19 rokov, jeho dobré vystúpenia v reprezentácii (ME dvojíc, MS juniorov), či štvrté miesto v MACEC Cupe v poľskej Rawiczy, to je niekoľko z jeho najlepších výkonov. Toto si všimli predstavitelia poľských klubov.

»»
SMF oslavuje -  25 rokov od založenia!

SMF oslavuje - 25 rokov od založenia!

V týchto dňoch oslavuje Slovenská motocyklová federácia už 25 rokov svojho vzniku.  6.novembra 1993 sa v Považskej Bystrici uskutočnilo prvé riadne valné zhromaždenie SMF, ktorému predchádzal celý rad príprav a rokovaní prípravného výboru Slovenskej motocyklovej federácie.

»»
Špičkové plochodrážne preteky v Žarnovici aj v roku 2019!!!

Špičkové plochodrážne preteky v Žarnovici aj v roku 2019!!!

Speedway Club Žarnovica si za osem sezón, počas ktorých zorganizoval 54 pretekov, vybudoval dobré renomé, vďaka ktorému prakticky nie je problém dostať významné podujatia od Svetovej motocyklovej federácie (FIM). V tradícii organizovania významných podujatí, ktoré bývajú každoročne vrcholom žarnovickej plochodrážnej sezóny, pokračuje aj pre rok 2019.

»»
Milen Manev - posledný Mohykán bulharskej plochej dráhy

Milen Manev - posledný Mohykán bulharskej plochej dráhy

Tak by sa dal pomenovať Milen Manev, ktorý väčšinu svojej plochodrážnej kariéry strávil ako jediný bulharský pretekár. Svoju kariéru začínal prakticky na konci existencie pravidelného plochodrážneho života v Bulharsku. V poslednom období sa jeho cesty spojili so žarnovickou plochou dráhou.

»»
Bývalí, ale aj súčasní plochodrážnici na našej stránke

Bývalí, ale aj súčasní plochodrážnici na našej stránke

Zimná prestávka je už skutočnosťou. Plochodrážne motory utíchli a na žarnovickej dráhe je momentálne navezených 330 ton nového materiálu, ktorý čaká na frézu a jeho premiešanie s tým starým. To samozrejme za zlepšeného počasia, ktoré pustí techniku opäť na dráhu. Rozbehli sa aj ďalšie prípravy, ani tak nie na zimu, ako na ďalšiu sezónu, do ktorých však bežný fanúšik toľko nevidí a preto budeme pre spestrenie zimnej prestávky prinášať na našej stránke sériu zaujímavých krátkych rozhovorov.

»»
Jan Kvěch: „Najnebezpečnejším súperom je David Pacalaj“

Jan Kvěch: „Najnebezpečnejším súperom je David Pacalaj“

Najväčší objav českej plochodrážnej sezóny 2018 je určite 16-ročný Jan Kvěch reprezentujúci Prahu. Už dnes tento mladík poráža oveľa skúsenejších pretekárov. Víťaz semifinále ME juniorov v Rivne, aktuálny majster ČR do 19 rokov a vicemajster ČR juniorov odpovedal na niekoľko otázok.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png scrubl.png nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.pngmotocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok