Skoč na obsah Skoč na menu
V sobotu štartujú naši plochodrážnici v Kršku

V sobotu štartujú naši plochodrážnici v Kršku

Vďaka tradične dobrým vzťahom medzi SC Žarnovica a organizátormi plochej dráhy v Kršku, zasahujú naši pretekári pravidelne do slovinského šampionátu jednotlivcov. Inak tomu nebude ani tento rok, keď už v sobotnom úvodnom kole Majstrovstiev Slovinska jednotlivcov v Kršku, bude štartovať hneď štvorica žarnovických pretekárov.

»»
Už o necelý mesiac odštartuje žarnovická plochodrážna sezóna naplno

Už o necelý mesiac odštartuje žarnovická plochodrážna sezóna naplno

Plochodrážna sezóna 2019 už začala. Vo štvrtok odštartovala česká 1.liga aj so žarnovickou účasťou a včera sa odjazdili aj prvé preteky ligovej súťaže u našich severných susedov. Do akcie sa postupne dostali už všetci žarnovickí plochodrážnici okrem Michala Danka. Aj začiatok žarnovickej sezóny sa pomaly blíži. Tento rok je síce netradične oddialený na koniec apríla, no fanúšikovia sa môžu tešiť na preteky s pestrým a kvalitným obsadením.

»»
Na úvod v Prahe sa jazdci Speedway clubu Žarnovica zmestili na stupne víťazov

Na úvod v Prahe sa jazdci Speedway clubu Žarnovica zmestili na stupne víťazov

Vo štvrtok 28.3.2019 odštartovala prvým kolom česká 1.liga v Prahe. V hlavnom meste našich západných susedov sa jazdilo večer pri umelom osvetlení. S jazdcami a organizátormi si zahralo aj nie práve najpríjemnejšie počasie, keď sa po mrholení dokonca aj rozpršalo. Nakoniec sa však odjazdili celé preteky, v ktorých suverénom boli domáci pražskí pretekári.

»»
O titul majstra Slovenska zabojuje aj pretekár Grand Prix

O titul majstra Slovenska zabojuje aj pretekár Grand Prix

Termín prvých pretekov na žarnovickej plochej dráhe v sezóne 2019 sa zdá byť ešte ďaleko, ale štartovná listina pretekov je takmer zaplnená. Viacerí jazdci síce ešte nepotvrdili svoju účasť na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska, no fanúšikovia sa môžu tešiť na jedno z najzvučnejších mien svetovej plochej dráhy, ktoré zabojuje v nedeľu 28. apríla o slovenský titul.

»»
Aj v Žarnovici sa už trénuje

Aj v Žarnovici sa už trénuje

V poslednom týždni sa doslova roztrhlo vrece so správami o tréningoch na dráhach v jednotlivých plochodrážnych krajinách. V túto sobotu k nim pribudla aj Žarnovica, kde sa vďaka takmer dvojtýždňovej snahe s úpravou dráhy a ďalšími prácami s tým súvisiacimi, mohli naši plochodrážnici odviezť na domácej dráhe a nemuseli cestovať do zahraničia.

»»
Práce na žarnovickom ovále smerujú k prvým tréningom

Práce na žarnovickom ovále smerujú k prvým tréningom

V posledných dňoch sa pomaly objavujú správy o tom, že na niektorých plochodrážnych ováloch sa začína trénovať. Komfortne to majú vo Francúzsku, kde sa už odjazdili tri stretnutia tamojšej ligovej súťaže. Vcelku dobré počasie sa snaží využiť aj Speedway Club, aby spojazdnil dráhu v Žarnovici. Najbližšie dni ukážu, ako to nakoniec dopadne.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok