Skoč na obsah Skoč na menu

Preložený testimoniál Martina Vaculíka

Preložený testimoniál Martina Vaculíka

Ako hovorí samotný názov pretekov, malo ísť o tzv. testovacie preteky, resp. priateľské stretnutie najlepších jazdcov z celého sveta v pretekoch organizovaných Speedway Clubom Žarnovica spoločne s Martinom Vaculíkom, pri príležitosti jeho okrúhleho výročia – 10. rokov na plochej dráhe. Organizátori však boli nútení termín týchto pretekov presunúť na budúcu sezónu z dôvodu, ktorý zasiahol svetovú plochú dráhu.

Ešte v auguste mal totiž ťažký pád počas stretnutia poľskej Extraligy jazdec svetovej elity a dvojnásobný majster sveta juniorov 23-ročný Austrálčan Darcy Ward. Pri páde si okrem iného vážne poškodil miechu a s vysokou pravdepodobnosťou ostane tak pripútaný na invalidný vozík. A práve pre neho sa rozhodol jeho bývalý klub z Torune zorganizovať benefičné preteky, ktoré majú pomôcť finančne pokryť nákladnú liečbu a rekonvalescenciu, ktorú musí podstúpiť. Termín týchto pretekov určili na 11. októbra, kedy sa do Torune dostaví takmer celá plochodrážna smotánka. Keďže ide o rovnaký dátum, ktorý mal vyhliadnutý Martin Vaculík pre svoje preteky v Žarnovici a iný termín kvôli končiacej sezóne a pretekom Grand Prix v Austrálii nie je možný, musel náš pretekár po dohode s SC Žarnovica Testimoniál presunúť na budúcu sezónu.

„Veľmi ma to mrzí s tou vecou čo sa stala Dracymu. Keďže dali na ten istý termín ako mal byť Testimoniál turnaj v Toruni a ide tam väčšina jazdcov, ktorá mala byť u mňa, musíme to preložiť. Je to správne. Treba podporiť dobrú vec. Liečba a rehabilitácia Dracyho bude veľmi nákladná a treba mu pomôcť. Urobíme ja a klub všetko pre to, aby sa môj Testimoniál odjazdil na budúci rok,“ okomentoval situáciu Martin Vaculík.

 

Zdroj: www.speedwayclub.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok