Skoč na obsah Skoč na menu

R.I.P. Mikuláš Matejka

R.I.P. Mikuláš Matejka

Zo zármutkom sme v sobotu 30.4.2016 odprevadili na poslednej ceste jedného z hlavných predstaviteľov výroby športových motocyklov v Považských strojárňach a dlhoročného aktívneho technického komisára SMF p. Mikuláša Matejku, ktorý nás opustil vo veku 85 rokov.

Mikuláš Matejka, ako vedúci športového oddelenia vývoja motocyklov sa nemalou mierou zaslúžil o konštrukciu súťažných motocyklov v Považskej  Bystrici. Stál pri všetkých medzinárodných úspechoch továrenských jazdcov Považských strojárni. Ako jeden z konštruktérov úspešných strojov Tatran zostal trošku v tieni vynikajúcich továrenských jazdcov Považských strojárni a ich úspechov na medzinárodných podujatiach. Veď  i vďaka nemu sa mená jazdcov Chovančíka, Čunderlíka, Kožucha, Počarovského, Kremela, Sýručka a mnohých ďalších stali pojmom v medzinárodnom merítku.

Mikuláš Matejka sa venoval motocyklom i ako motocyklový funkcionár. Od vzniku SMF aktívne pôsobil v technickom výbore SMF jeden z naj odbornejších technikov SMF. Slovenský motocyklový šport stráca v osobe pána Mikuláša Matejku veľkého odborníka, špecialistu, ktorý po celý život žil motocyklami celou svojou dušou.


Česť jeho pamiatke!

 

 

matejka_chovancik.jpg
    Mikuláš Matejka s Jozefom Chovančíkom 

 

 

 

 

Grafika1.jpgm_matejka2.jpgmatejka_chovancik.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok