Skoč na obsah Skoč na menu

Martina Vaculíka čakajú súboje o Grand Prix

Martina Vaculíka čakajú súboje o Grand Prix

V talianskom Terenzane, anglickom King´s Lynne a v dánskom Slangerupe začínajú v sobotu 7.5. boje o postup do Grand Prix. Trojicu spomínaných kvalifikačných kôl doplní 16. mája ešte nemecký Abensberg. A práve v Slangerupe má svoje zastúpenie aj Slovenská motocyklová federácia.

V najprestížnejšom šampionáte plochodrážneho sveta má Slovensko podobne ako v minulých rokoch jedno miesto. Aj tentoraz bolo pridelené prirodzene tomu najlepšiemu koho slovenská plochá dráha má, Martinovi Vaculíkovi. Martin sa tak bude snažiť o postup medzi absolútnu svetovú špičku bojujúcu v Grand Prix o titul majstra sveta jednotlivcov. V kvalifikačnom kole budú boje určite ťažké, veď postúpiť spomedzi šestnástich jazdcov môže len sedmička najlepších. Náš reprezentant však patrí medzi najväčších favoritov spoločne s Poliakom Bartoszom Zmarzlikom, či Angličanom Chrisom Harrisom. Okrem spomínaných silné nasadenie majú domáci Dáni, Švédi a ďalší. Martin Vaculík má tak šancu vrátiť sa do seriálu Grand Prix, kde naposledy štartoval v sezóne 2013.

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok