Skoč na obsah Skoč na menu

Štvrté a tretie miesto Patrika Búriho v Bulharsku

Štvrté a tretie miesto Patrika Búriho v Bulharsku

V nedeľu 29.5.2016 štartoval Patrik Búri na medzinárodných pretekoch v bulharskom Šumene. Preteky, ktoré začínali o 14.00 hodine trvali takmer štyri hodiny, keďže po štandartných dvadsiatich jazdách nasledovali ešte semifinálové jazdy a finále a potom ešte jazda Memoriálu Nikolaja Maneva. Patrik absolvoval dokopy osem jázd.

"3, 2, 1, 2, 2, víťazstvo v semifinále, štvrté miesto vo finále a tretie v Memoriáli, spolu osem jázd, som úplne hotový..."  začal telefonický rozhovor o bodových ziskoch z jednotlivých jázd Patrik krátko po skončení pretekov. "Dráha bola rýchla iba vo vnútri. Vonkajšok nešiel. Skúšal som aj predbiehať no nešlo to. V prvej jazde som porazil Ronny Weisa, ktorý skončil celkovo tretí. V ďalšej jazde so išiel po štarte do súboja na lakte s Ukrajincom Levišinom. V súboji sa mi dostal hákom do môjho predného kolesa a totálne mi ho vyplietol, roztrhol som si kombinézu a narazil zadok. V opakovanej jazde som nevyštartoval dobre a skončil druhý. Po piatich jazdách som postúpil do semifinále, ktoré som vyhral. Vo finále som si vybral bielu dráhu, z ktorej som predtým vyhral, no nebolo to dobré a do cieľa som prišiel štvrtý. Škoda, zase len štvrté miesto. Poslednou bola jazda o víťaza Memoriálu Nikolaja Maneva. Tam sme štartovali piati. Vyberali si nás organizátori. V nej som došiel do cieľa na treťom mieste," uzavrel sumár pretekov Patrik Búri.

Výsledky:

1. Vitalij Lysak, Ukrajina

2. Milen Manev, Bulharsko

3. Ronny Weis, Nemecko

4. Patrik Búri, Slovensko

Kompletné výsledky čoskoro....


Zdroj: speedwayclub.sk / Tex: Martin Búri

 

Buri_Bulharsko.jpgBuri_Bulharsko_2.jpgBuri_Bulharsko_3.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok