Skoč na obsah Skoč na menu

Martin Vaculík si vezie z Goričanu pozíciu náhradníka

Martin Vaculík si vezie z Goričanu pozíciu náhradníka

V sobotu 28.5.2016 pokračovali boje o postup do Grand Prix pre rok 2017 prvým semifinálovým kolom v chorvátskom Goričane. Postúpiť odtiaľ mohlo sedem najlepších. Konkurencia bola veľmi silná, ale aj napriek tomu nádeje na postup Martina Vaculíka neboli najmenšie.

Preteky priniesli mnoho prekvapení. Od začiatku diktovali tempo Poliaci Piotr Pawlicki a Krzysztof Kasprzak, pričom prvý menovaný nenašiel premožiteľa a zaslúžene zvíťazil, kým jeho starší reprezentačný kolega podľahol iba jemu. Spoločnosť im na stupňoch víťazov robil Dán Kenneth Bjerre, ktorý si však najprv musel poradiť v dodatkovej jazde o bronz s Austrálčanom Sam Mastersom. Martin Vaculík, ktorý neskrýval snahu na postup do prestížneho seriálu GP, nezačal najlepšie. "Jeho prvá jazda bola veľmi vyrovnaná. Od začiatku do konca boli jazdci v jednom balíku a aj Maťo bol chvíľami prvý, hneď na to tretí a tak sa to striedalo. Mal smolu, že do cieľa došiel posledný. Keby jazda skončila o kolo skôr mohol vyhrať, keby trvala o kolo dlhšie, tiež mohol byť na inej pozícii," opísal priebeh jazdy viceprezident SMF pre plochú dráhu Ing. Jakub Zliechovec. Vo svojej druhej jazde Maťo vyhral, aby v tretej vyšiel opäť bodovo naprázdno. "To bola jazda keď viedol. Bol prvý, no zbytočne kombinoval svoju jazdu a nakoniec došiel do cieľa posledný. Bola to veľká smola a aj on si priznal, že to pokazil. Keby tu došiel do cieľa aspoň ako druhý, mal by nakoniec postup bez problémov," objasnil situáciu okolo druhej nuly Ing. Zliechovec. V posledných dvoch jazdách došiel náš reprezentant do cieľa dvakrát ako druhý, vždy za spomínanými Kasprzakom a Pawlickim. So siedmimi bodmi okupoval spoločne s Čechom Milíkom, Lotyšom Lebedevsom a Ukrajincom Karpovom ôsmu priečku, ktorá znamenala miesto náhradníka pre preteky Challenge. Dodatkovú jazdu nakoniec vyhral a do švédskej Vetlandy pocestuje ako náhradník. Nič však nie je stratené, nakoľko preteky Challenge sú až 3. septembra a plochá dráha je nevyspytateľný šport. Nikto nikomu zranenie a ani nič podobné nepraje, no zároveň by slovenský fanúšik určite rád videl svojho pretekára bojujúceho v týchto prestížnych pretekoch občas nazývaných aj pretekmi roka, o postup medzi absolútnu svetovú elitu v GP.

Výsledky:

1. Piotr Pawlicki, Poľsko 15

2. Krzysztof Kasprzak, Poľsko 14

3. Kenneth Bjerre, Dánsko 11+3

4. Sam Masters, Austrália 11+2

5. Krzysztof Buczkowski, Poľsko 9

6. Peter Ljung, Švédsko 9

7. Hans Andersen, Dánsko 8

------------------------------------------

8. Martin Vaculík, Slovensko 7+3

-----------------------------------------

9. Václav Milík, Česká republika 7+2

10. Andžej Lebedevs, Lotyšsko 7+1

11. Andrij Karpov, Ukrajina 7+0

12. Timo Lahti, Fínsko 4

13.Kim Nilsson, Švédsko 4

14. Jurica Pavlic, Chorvátsko 4

15. Kai Huckenbeck, Nemecko 2

16. József Tabaka, Maďarsko 0

Náhradníci

17. Anders Thomsen, Dánsko - neštartoval

18. Daniel King, Anglicko - neštartoval


Zdroj: speedwayclub.sk / Text: Martin Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok