Skoč na obsah Skoč na menu

European Scooter Trophy Cheb 2016 so slovensku účasťou

European Scooter Trophy Cheb 2016 so slovensku účasťou

V poradí druhý pretek EST sa uskutočnil cez víkend na kartingovom okruhu v Chebe za účasti cca 60 jazdcov z Nemecka, Švajčiarska, Holandska, Maďarska, Ukrajiny, Slovenska.

Naše zastúpenie bolo v zložení Martin Gudába, Denis Kováč a Andrej Krejčí.

Možnosť jazdiť v silnej konkurencii je vždy veľká motivácia a cenná skúsenosť, preto padlo rozhodnutie zúčastniť sa. Po veľmi dôkladnej a prísnej technickej kontrole bolo nutné, sa rýchlo preorientovať na iný systém tréningov, na aké sú naši jazdci zvyknutí, aby sa časy postupne zlepšovali. Ale celkovo dobrý dojem z tréningov pokazila zle fungujúca časomiera, na ktorú doplatil hlavne Denis Kováč. Martin Gudába štartujúci v triede Big Bore predviedol na svojom skútri Piaggio Malossi dobrý výkon a skončil za svojím minuloročným rivalom Oliverom Knechtom zo Švajčiarska na druhom mieste, tretie miesto patrilo nemeckému jazdcovi Bickelovi.

Denis Kováč v triede 70 expert na dobre pripravenom stroji Piaggio prekvapil súperov svojou jazdou a výkonom, keď sa postupne prebojoval do prvej päťky, snažil sa držať vysoké tempo, ale ľahší pád v závere preteku ho pripravil o lepšie umiestnenie. V tejto triede premierovo štartoval aj Andrej Krejčí, pre ktorého to bola možnosť vyskúšať si svoje schopnosti v konkurencii ostatných pretekárov ako sa zlepšovať. Za úspešný víkend patrí poďakovanie jazdcom, mechanikom a ich doprovodu.

Text: Vladimír Gudába (vedúci výpravy)

 

1cheb16.jpg3cheb16.jpg4cheb16.jpgcheb16.jpg2cheb16.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok