Skoč na obsah Skoč na menu

MAXXIS MMSR COUNTRYCROSS 2016 - Morovno

MAXXIS MMSR COUNTRYCROSS 2016 - Morovno

Prvý júnový víkend patril Countrycrossu v Morovne, kde približne 200 pretekárov odjazdilo piaty a vôbec nie jednoduchý pretek Maxxis MMSR sezóny 2016.

Morovno sa zhostilo organizácie na výbornú, keď aj napriek nepriaznivému počasiu bola trať  neustále zjazdná o čo sa postaralo niekoľko traťových maršálov na čele s Jozefom Marenčákom, ktorý mal celý víkend pod palcom. Potoky, výjazdy, zjazdy, motocross a časť lesa. Toto všetko patrilo k náročnému a technickému countrycrossu, ktorý sťažil výdatný dážď.

Sobotný ranný štart o 10-tej hodine prebehol hladko, no komplikácie nastali až neskôr, keď okolo obeda sa spustil poriadny lejak, pre ktorý sa poobedný štart musel posunúť. V nedeľu organizátor prerobil mnohé úseky aby bola trať prejazdná, no aj napriek tomu trieda MMSR Dorast po rozhodnutí yuri neštartovala. Jazdilo sa v opačnom smere a niektoré úseky sa stali naozaj zaujímavé nielen pre jazdcov, ale aj pre divákov.

 

Už klasicky sa na prvé štarty ráno stavali triedy Hobby, Veterán, Dorast a Regionál. Zaujímavé preteky nám poskytla trieda Veterán, kde prvý traja jazdci ukázali, že nepatria do starého železa. Martin Gotvald (CZE), Jozef Marenčák (SVK) a Rudolf Kavský (CZE) predviedli výborný závod a určite by sa táto trojica nestratila ani v prvej výkonnostnej triede. Víťazne z tejto trojice vyšiel Martin Gottvald, ktorý vyhral počas obidvoch dní. V triede Superveterán sa najlepšie vodilo Dušanovi Čipkovi (SVK).

 

Najmenší pretekári sa predviedli v triede MMSR Dorast, kde je doposiaľ neporazený vedúci pretekár Miroslav Ďurko (SVK). Chlapci aj napriek tomu, že štartovali len v sobotu ukázali, že si dokážu poradiť aj s náročnou a technickou traťou.

V triedach hobby bolo niekoľko favoritov. Hobby 125 ovládol Róbert Kolčák (SVK), ktorý počas obidvoch dní nenašiel premožiteľa. V triede Hobby 250 sa na najvyšší stupienok postavil Peter Palčo (SVK). A medzi štvortaktami v triede Hobby 4T dokázal vyhrať  Peter Knapec (SVK).

V triede Regionál po víťazstve v nedeľu vyhral aj celkovo Roman Cingel (SVK).

Počas obidvoch dní vyšli náročnejšie podmienky pre druhý štart, kde sa predstavili triedy MMSR a Slovenský pohár. Diváci sa mali naozaj na čo dívať, keď prví jazdci ukázali, že niektoré náročné úseky sa aj za týchto podmienok dajú prejsť s ľahkosťou. Triedu MMSR E1 ovládol po absencií na minulom preteku Štefan Svitko (SVK), MMSR E2 jednoznačne zvíťazil Thomas Hostinský (SVK) a v triede MMSR E3 v sezóne 2016 zatiaľ nenašiel premožiteľa Miroslav Ševela (SVK).

Z absolútneho víťazstva sa tešil Thomas Hostinský, ktorý bol v sobotu druhý, ale v nedeľu dokázal poraziť Štefana Svitka a tak vyhral aj celkovo pretek v Morovne.

Medzi mladými nádejami v triede MMSR Kadet si vyjazdil dve prvé miesta Adrián Hoferica (SVK). V triede MMSR Junior to bol Jakub Zahustel (SVK), ktorý si odniesol cenné víťazstvo z Morovna.

V Morovne sa na štart postavili až štyri ženy, ktoré sa bravúrne popasovali s podmienkami a tiež aj s náročnou traťou. Najrýchlejšia z dievčat bola Katarína Juríčková (SVK), ktorá zvíťazila počas oboch dní.

 

Slovenský pohár má rovnako početné zastúpenie, tu sa v konkurencií mnohých pretekárov najlepšie darilo v triede SP E1 Andrejovi Chobotovi (SVK), v triede SP E2 zvíťazil Denis Šteller (SVK), a v triede SP E3 bol najrýchlejší Daniel Neumann (CZE).

Prvensto zo súťaže tímov v Morovne si odnášajú Žilinskí rebeli.

 

Countrycross v Morovne bol zaujímavý, náročný, mokrý a hlavne blatistý, ale všetky tieto faktory urobili z tohto podujatia naozaj kvalitný pretek, ktorý bol dobre zvládnutý. Poďakovanie patrí organizátorovi, sponzorom, pretekárovi a v neposlednom rade všetkým, ktorí pomohli pri realizácií tohto podujatia.

 

Sezóna Maxxis MM SR Enduro a Countrycross pokračuje v termíne 25. – 26. 6. podujatím Enduro v Polomke!

 

 

Zdroj: TS/J. Gažo/motonews.sk

 

VIRB0037.JPGVIRB0045.JPGVIRB0076.JPGVIRB0086.JPGVIRB0287.JPGVIRB0354.JPGVIRB0356.JPGVIRB0371.JPGVIRB0605.JPGVIRB0609.JPGVIRB0616.JPGVIRB0627.JPGVIRB0644.JPGVIRB0725.JPGVIRB0811.JPGVIRB0834.JPGVIRB0837.JPGVIRB0874.JPGVIRB0884.JPGVIRB0920.JPGVIRB0932.JPGVIRB0938.JPGVIRB0616.JPGVIRB0944.JPGVIRB0940.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok