Skoč na obsah Skoč na menu

Už o dva týždne preteky aj s Martinom Vaculíkom

Už o dva týždne preteky aj s Martinom Vaculíkom

Plochodrážna sezóna 2016 je v plnom prúde. To platí aj o Žarnovici, kde sa Speedway Club Žarnovica stará o vyžitie pre plochodrážnych fanúšikov. Ešte ubehli len dva týždne od korunovácie nového slovenského plochodrážneho majstra a už začínajú prípravy na ďalšie podujatie, ktorým budú Jadranské dvojice.

Speedway Club Žarnovica neskrýval záujem o obnovenie Jadranskej ligy, v ktorej by sa mali možnosť zviesť v každom stretnutí minimálne štyria a viacerí pretekári. Slovinci, Chorváti a Maďari však presadili zotrvanie Jadranských dvojíc. A tak nás v nedeľu 24. júla čaká druhé kolo Jadranských dvojíc, ktoré je naplánované v Žarnovici. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť, veď v zostave SC Žarnovica sa prvýkrát v tejto sezóne na našej dráhe ukáže aj Martin Vaculík, ktorého doplnia momentálne dvaja najúspešnejší domáci odchovanci Patrik Búri a Michal Tomka.

Nie najlepšie spomienky majú naši pretekári na prvé kolo Jadranských dvojíc, ktoré sa odjazdilo ešte 29. marca v Prahe. So ziskom siedmych bodov skončili poslední. Na druhý deň malo nasledovať druhé kolo v Pardubiciach, no proti sa postavilo počasie a tak sa pardubické kolo odjazdí na druhý deň po žarnovických pretekoch. Naši chlapci tak majú čo naprávať. Lepšie výkony sľubuje fakt, že ich vystuží Martin Vaculík a aj to, že pokým Patrik Búri podal skvelý výkon počas Medzinárodných majstrovstiev Slovenska pred dvomi týždňami, Michal Tomka sa pre pár dňami ovenčil titulom vicemajstra Českej republiky do 19 rokov.

Ľahké to však naši jazdci na 100% nebudú mať. Silné zostavy tradične do Žarnovice pošle Praha, či Pardubice a pozadu určite nezostanú ani oba slovinské tímy, či Chorvátsky Goričan, za ktorý sa pravdepodobne predstaví aj hviezdny Jurica Pavlic. Otázne je koho nasadia Maďari, ktorí majú na súpiske jazdcov ako Magosi, či Tabaka.

Fanúšikovia sa tak majú na čo tešiť. Veď konfrontácia mladých dravých juniorov a ostrieľaných skúsených harcovníkov, prinesie určite poriadnu dávku adrenalínu.

Začiatok pretekov je naplánovaný na 15.00 hod.

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok