Skoč na obsah Skoč na menu

ROK 2016 - 15. MOTOZRAZ SVETA MOTOCYKLOV

ROK 2016 - 15. MOTOZRAZ SVETA MOTOCYKLOV

Brehy Zemplínskej šíravy a jej širokého okolia v tomto roku ožijú motorkami od 18. do 21. augusta, vtedy sa bude totiž konať už pätnásty ročník Medzinárodného Motozrazu Sveta motocyklov.

Motozraz Sveta motocyklov na Zemplínskej šírave sa stal už kultovým miestom stretnutia motorkárov nielen zo Slovenska ale aj z okolitých krajín.

Na svoje si príde každý – bez ohľadu na to, či hľadá pokojný oddych na brehu, alebo horúci nočný program, spoločné zvezenie vrátane veľkolepej spoločnej jazdy okolo celej Zemplínskej šíravy, alebo poriadnu porciu adrenalínu. O akčné zážitky sa aj tento rok postarajú motocykloví kaskadéri s viacerými vystúpeniami. Možno si pamätáte na minulé ročníky a úžasný glóbus smrti. Tento rok sa však môžete tešiť aj na úplne nové atrakcie a kúsky stuntriderov! Tak nielen motorkári, ale aj frajerky, kamarátky, sestry či manželky si môžu pokojne zaznačiť tento dátum do diárov. Určite zažijú skvelý víkend plný zábavy, hudby a dobrej nálady.a-d040617.JPG

Motozraz Sveta motocyklov už tradične láka nabitým programom, v ktorom má svoje miesto aj poriadna porcia live koncertov prevažne rockových kapiel. Ani pätnásty ročník Motozrazu Sveta motocyklov nebude výnimkou a môžete sa tešiť na naozajstné hviezdy už od štvrtka 18. augusta, až do skorého nedeľného rána. Na Šírave to bude tento rok poriadny rockový nárez. Na motozraze vystúpi škótska rocková legenda NAZARETH už v prvý deň motozrazu, vo štvrtok 18. augusta o 22.00. Títo rockoví dinosauri zo Škótska i dnes napĺňajú koncertné sály a ich hudba je stále plná energie. Tým to však zďaleka nekončí, práve naopak! Ešte pred kapelou Nazareth zahrá „domáca" skupina Heľenine Oči, ktorej hity hlavne východniari dôverne poznajú, no tieto songy sa stali známymi po celom Slovensku. Po polnoci zo štvrtka na piatok sa ešte môžete tešiť na poľskú kapelu Rosarian. Piatkova noc nebude na hudbu o nič skúpejšia , šnúru koncertov začne kapela Within Silence, nasledovať bude Kabát rev., Hrdza a skoré ráno privíta punk-rocková skupina Hoväda.sk. V sobotu večer sa môžete tešiť na bubenícku skupinu Jumping Drums, ale predovšetkým na populárnu slovenskú stálicu Horkýže Slíže, ktorá sa pre veľký úspech na šíravu vracia po niekoľkoročnej prestávke. Ich texty doslova zľudoveli a keď ich spolu s Kukom huláka niekoľkotisícový dav, má to svoje čaro.

Štvrtkový program:

20.00 Heľenine oči ( Slovensko)

22.00 NAZARETH (Škótsko)

24.00 ROSARIAN (Poľsko)

nazareth-3.jpg

K lákadlám programu pätnásteho ročníka Motozrazu Sveta motocyklov budú nepochybne patriť aj vystúpenia profesionálnych kaskadérov. Vlani diváci obdivovali šialencov v oceľovej klietke – glóbuse smrti, tentokrát je pripravené niečo celkom iné. Samozrejmosťou budú motocykloví kaskadéri, ktorí predvedú skvelé kúsky na dvoch kolesách. Pardón, väčšinou bude ich motorka jazdiť na jednom kolese... No spestrením určite budú aj kaskadéri na štvorkolkách. Počuli ste už o disciplíne „flatland"? Svoje kúsky predvedie špičkový český jazdec Pavel Dort a na začiatok prezradíme, že ide o akrobatické vystúpenie na špeciálnom bicykli. A že predvádzať adrenalínové a doslova šialené prvky sa dá aj bez akéhokoľvek vozidla, o tom nás presvedčia parkúristi. Tím s názvom Crazy Day je zárukou skutočne adrenalínovej zábavy a dych vyrážajúcich predstavení!

streetfighter-show-ii.jpg

Dobrý skutok pre dobrý pocit!
Motorkári väčšinou vyzerajú drsne, ale viackrát sa nám potvrdilo, že majú dobré srdce a chuť pomáhať. Minulý rok sa stretlo s úspechom dobrovoľné darovanie krvi počas Motozrazu Sveta motocyklov. Pracovníci mobilnej odbernej stanice boli milo prekvapení, veď krv darovali desiatky účastníkov. Pri tomto premiérovom darovaní krvi počas motozrazu sa jedna z pracovníčok mobilnej odbernej stanice vyjadrila: „Najvzácnejšia krvná skupina neexistuje. Najvzácnejšia je vždy tá, ktorú práve potrebujete." Tento rok budú mať záujemci možnosť darovať krv v piatok aj v sobotu od 9.00 do 15.00 h. Zámerom organizátorov je, aby sa z dobrovoľného darovania krvi počas motozrazu stala pekná a predovšetkým nesmierne užitočná tradícia, neoddeliteľná súčasť ako sú okrem iného aj rôzne súťaže, či spoločné výjazdy. Veríme, že tento rok bude o darovanie krvi ešte väčší záujem a opäť pomôžeme ľuďom, ktorí túto vzácnu tekutinu potrebujú. Každý dobrovoľný darca obdrží spomienkový odznak „Daruj život", ako aj publikáciu „Knižka o krvi pre darcov a pacientov".

22.jpg

Retro vlna na šírave (+súťaž)
V sobotu 20. augusta predpoludním zavítajú do areálu Motozrazu Sveta motocyklov krásne naleštené veterány – dvojkolesové, aj štvorkolesové. Zemplínska šírava oslavuje okrúhle výročie, táto dovolenková destinácia má presne päťdesiat rokov. Roky slávy pripomína výstava retro predmetov a keďže retro kult drží aj motorkárov, organizátori motozrazu sa rozhodli vyhlásiť súťaž o najkrajšie zladený motocykel a oblečenie jazdca. Samozrejme, inšpirované rokmi minulými. Sedláte napríklad staručkú Jawku? V tom prípade ste na najlepšej ceste za víťazstvom, stačí už len trochu fantázie, prehádzať dedkove staré zásoby v stodole a pekne ustrojený vyraziť v sobotu na Motozraz Sveta motocyklov. Lákadlom môže byť prvá cena – poukážka na nákup motocyklového oblečenia a doplnkov v hodnote 300 eur.

retro1.jpg

Na východ republiky v tomto čase každoročne mieria tisícky motorkárov nielen z celého Slovenska, ale aj z okolitých, ba aj vzdialenejších krajín. Za viac ako desaťročie sa Motozraz Sveta motocyklov stal tradičným „vrcholom sezóny" pre mnohých priaznivcov jednej stopy.

 

Zdroj: http://www.motofan.sk/magazin/novinky-motozraz

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok