Skoč na obsah Skoč na menu

Zostavy tímov na Pohár mieru a priateľstva

Zostavy tímov na Pohár mieru a priateľstva

Už len pár dní nás delí od posledných pretekov žarnovickej plochodrážnej sezóny 2016, ktoré pripravuje Speedway Club Žarnovica na nedeľu 25. septembra. Pohár mieru a priateľstva ponúkne súperenie reprezentačného výberu Slovenska a Ukrajiny.

Nasadenie domácich pretekárov bolo avizované už vopred a stále platí. Proti Ukrajine budú štartovať Patrik Búri, Adam Čarada, Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič a David Pacalaj.

Nasadenie ukrajinských pretekárov sľubuje kvalitatívne vyrovnané preteky. Ťahúňom tímu bude Andrij Kobrin, ktorý sa môže pýšiť nielen víťazstvami v seriáli MACEC Cup v rokoch 2012, 2014 a 2015 ale aj bronzom z Majstrovstiev sveta juniorských družstiev 2011 a ME juniorských družstiev 2012. Druhým do partie je skúsený veterán Vladimír Kolodij, ktorého si žarnovický fanúšik môže pamätať ako víťaza Zlatej prilby SNP z roku 1995, kedy sa dostal k trofeji v poslednej zákrute finále cez Romana Matoušeka. Okrem toho sa môže pýšiť ukrajinskými titulmi v jednotlivcoch v rokoch 1991, 1993, 1994, 1995.  V roku 1995 sa dokázal prebojovať až do Kontinentálneho finále MS jednotlivcov, kde mal rovnaký počet bodov ako posledný postupujúci do GP Challenge Maďar Robert Nagy, s ktorým však prehral dodatkovú jazdu. V roku 1995 stál za veľkým ukrajinským prekvapením v Majstrovstvách sveta družstiev, keď najprv na ruskej pôde v skupine C dokázal spoločne s Igorom Markom a Alexandrom Ljatosinskim vyhrať, aby skupinu B ukončili v slovinskom Kršku na druhom mieste za Nórskom. Konečnou stanicou im bola skupina A, z ktorej do svetového finále postúpilo Anglicko a Nórsko. A práve v roku svojich najväčších úspechov dokázal vyhrať aj žarnovickú Zlatú prilbu a to ešte na sériovej neupravovanej Jawe. V neskoršom období už nedokázal tieto výsledky zopakovať a v novom miléniu sa na dráhe objavoval len sporadicky. Neskôr začal s plochou dráhou aj jeho syn rovnakého mena, s ktorým dokonca išiel niekoľko spoločných pretekov, no posledné roky sa meno Kolodij na dráhach už neobjavovalo. V Žarnovici štartoval celkovo 6-krát v rokoch 1988 až 1995 na posledy ako veterán vlani. Vladimír už niekoľko rokov štartoval len na veteránskych pretekoch, pričom ho mohli fanúšikovia vidieť aj u nás vlani, keď zvíťazil v kategórii do 55 rokov. Štart tohto 48-ročného pretekára bude určite patriť medzi zaujímavosti najbližších pretekov.

Ďalším členom ukrajinského tímu je Vitalij Lysak. Ide o 26-ročného pretekára, ktorý dokázal v tejto sezóne podávať dobré výsledky, nielen na dráhach na Ukrajine. V bulharskom Šumene vyhral ešte na jar medzinárodné preteky a v medzinárodných Majstrovstvách Ukrajiny skončil siedmy, avšak ako tretí najlepší pretekár z Ukrajiny.

Dimitrij Mostovyk obsadil v tohtoročnom ukrajinskom šampionáte piate miesto a celkovo skončil ako druhý najlepší Ukrajinec. Okrem toho štartuje v Poľsku, kde reprezentuje farby Ostrówa. Ide o mladého pretekára, ktorý má za sebou iba druhú sezónu. Je však známy svojim dravým štýlom jazdy, na ktorý sa môžu tešiť aj diváci v Žarnovici.

Skúsenejším na súpiske Ukrajiny je Stanislav Ogorodnik. Tento 26-ročný pretekár bol ešte ako junior dvakrát strieborný v ukrajinskom šampionáte do 21 rokov (2008 a 2010) a raz bronzový (2007).

Posledným do partie je Marko Levišin. Je to pretekár, ktorý len začína svoju kariéru a je známy tiež svojou dravosťou, pričom často preceňuje svoje sily. Dokáže však poraziť aj skúsenejších jazdcov.

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M.Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok