Skoč na obsah Skoč na menu

Žarnovica bola svedkom remízových pretekov so slovenskou bodkou

Žarnovica bola svedkom remízových pretekov so slovenskou bodkou

Posledné preteky z kalendára Speedway Clubu Žarnovica mali možnosť vidieť diváci v nedeľu 25.9. pod názvom Pohár mieru a priateľstva. Jazdci oboch tímov ponúkli vyrovnané výsledky možno ešte viac než sa dalo predpokladať pred pretekmi. Diváci, ktorí si našli cestu na štadión nemuseli ľutovať. Za pekného počasia videli jazdiť všetkých domácich pretekárov - odchovancov SC.

Pretekom predchádzala predohra, keď z domácej zostavy vypadol najprv Patrik Búri pre zdravotné problémy a nahradil ho Martin Gavenda. Nakoniec si však obaja úlohy vymenili a Slovenský tím bol opäť čisto slovenský. Takisto k zmenám došlo aj u Ukrajincov, keď avizovaného Vladimíra Kolodija nahradil Nazar Fedorčuk a pribudol ešte náhradník Andrij Rozaljuk.

Preteky mali už tradičný nástup pred hlavnou tribúnou, kde boli privítaní nielen delegovaní činovníci, či jazdci, ale aj čestní hostia, medzi ktorými nechýbali štyria čestní členovia SC Žarnovica Ing. Milan Šovčík, Tibor Klimits, Miroslav Rybanský, či Ing. Jozef Treščák.

Preteky sa začali pekne zostra a pokračovali podobným tempom celý čas. Jazdci si na dráhe nič nedarovali a bojovalo sa o každý bod. Za celé preteky nedokázal žiadny zo súperov získať viac ako štvorbodový náskok a tak manažéri oboch tímov nemali možnosť použiť taktickú rezervu a už vôbec nie žolíka. O všetkom sa tak rozhodovalo len na dráhe. Najlepším a neporazeným sa stal Ukrajinec Andrij Kobrin, ktorého síce v jeho poslednej jazde tri kolá vodil Michal Tomka, no potom zvíťazila skúsenosť Ukrajinca a zavŕšil tak svoju neporaziteľnosť. V domácom tíme bol oporou Michal Tomka, ktorý získal najviac bodov. K veľkému výkonu sa rozjazdil Ján Mihálik, ktorý sa zachoval veľmi kolegiálne a na jednu jazdu požičal motorku Patrikovi Búrimu, ktorému počas pretekov vypovedali službu obe motorky. Bojovnosť ukázal aj Jakub Valkovič. Druhé preteky behom dvoch dní boli trochu nad sily benjamínka Davida Pacalaja, ktorý však statočne odjazdil všetky svoje jazdy. Viac sa čakalo od Adama Čaradu, ktorý si však pred pretekmi vybral viac ako mesačnú prestávku, čo sa odrazilo na jeho výkonoch.

Cez prestávky mohli diváci vidieť vložené jazdy jedného zo žiakov Speedway Academy 14-ročného Michala Danku. K nemu sa potom pridal ešte Ukrajinec Rozaljuk.

Záver pretekov priniesol strhujúce momenty. Po odstúpení Patrika Búriho chýbali jeho body, konkrétne aspoň jeden. Všetko zachraňoval osamotený Ján Mihálik v poslednej jazde, keď ju musel zvíťaziť. Tým zachránil remízu. Keďže sa však remizovalo aj na Ukrajine, musela prísť k slovu dodatková jazda. Do nej nastúpil za domácich najlepší Michal Tomka a za Ukrajinu dosť prekvapujúco Levišin, ktorému sa dovtedy veľmi nedarilo a na konte mal iba 5 bodov. Po štarte sa o kúsok dopredu dostal Michal, z výjazdu prvej zákruty si volil stopu, čo však nehralo do karát Levišinovi, ktorý sa nemienil vzdať. Skončilo to jeho pádom a vylúčením. Slovensko tak vyhralo Pohár mieru a priateľstva.

Výsledky:

Slovensko 45+3 (Michal Tomka 12+3, Ján Mihálik 11, Jakub Valkovič 9, Patrik Búri 7, Adam Čarada 4, David Pacalaj 2)

Ukrajina 45+X (Andrij Kobrin 15, Dmytro Mostovyk 8, Vitalij Lysak 8, Marko Levišin 5+X, Nazar Fedorčuk 4, Stanislav Ogorodnik 4, Andrij Rozaljuk 1)

 

1.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.JPG14.JPG2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok