Skoč na obsah Skoč na menu

Novým predsedom ŠK CPM je Miloš Baláž

Novým predsedom ŠK CPM je Miloš Baláž

Dňa 13. novembra 2016, sa v Šamoríne uskutočnilo valné zhromaždenie disciplíny cestných pretekov motocyklov CPM pre rok 2016. Na programe bola aj voľba nového viceprezidenta Slovenskej motocyklovej federácie pre cestné preteky motocyklov, ktorým bol na najbližšie štyri roky zvolený Miloš Baláž, keď v pomere 44:35 hlasov porazil druhého kandidáta, Martina Čermáka.

Miloš Baláž je synom desaťnásobného majstra Československa, Petra Baláža, bývalého účastníka svetového a európskeho šampionátu a trojnásobného víťaza európskeho pohára kategórie Vintage. Práve vďaka otcovi vyrastal Miloš od útleho detstva v prostredí motocyklového športu a čoskoro sa sám vydal zdolávať kilometre ne pretekárskom motocykli, pričom jeho začiatky sú spojené s motokrosom. Ako 11-ročný jazdil v krajských juniorských kategóriách 50 cm3, neskôr úspešne presedlal na 250-ky, kde to dotiahol až do juniorskej reprezentácie. Prišiel rok 1987, s ním ťažká havária a bolo po ďalších plánoch. Následky zranení zostali trvalé a znamenali dokonca predčasnú invaliditu.

Po viacerých operáciách sa vrátil do sedla pretekárskeho motocykla, tentoraz však už cestného. To sa písal rok 1993, kedy štartoval v novej triede Supersport. Tu vybojoval celkovo vybojoval 5 titulov majstra Slovenska, keď zvíťazil v 34 pretekoch, víťaziť však dokázal aj na medzinárodných majstrovstvách Českej republiky, celkové druhé miesto vybojoval v seriáli Alpe Adria, kde bol aj dvakrát celkovo tretí. Na svojom konte má však aj body z európskeho šampionátu, či štarty na MS Superbikov.

V 90. rokoch bol za svoje športové výkony Slovenskou motocyklovou federáciou trikrát ocenený titulom najúspešnejší pretekár roka. Z prostredia motocyklového športu neodišiel ani po skončení aktívnej kariéry, rozhodol sa pomáhať začínajúcim pretekárom, v posledných rokoch zastrešených pod Motoclubom Baláž. V ostatnom čase pôsobí aj ako funkcionár na pretekárskych podujatiach, či už ako riaditeľ, alebo hlavný športový komisár.

Redakcia portálu Moto-cup.sk praje Milošovi Balážovi veľa zdaru na ceste pomoci rozvoju cestného motocyklového športu na Slovensku.

Milos_Balaz.jpg

Zdroj: moto-cup.sk
Text a foto: Richard Karnok

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok