Skoč na obsah Skoč na menu

Bezpečnostná kampaň "Pozri dvakrát, zachrániš život!" - stále sa môžete zapojiť

Bezpečnostná kampaň "Pozri dvakrát, zachrániš život!" - stále sa môžete zapojiť

V roku 2014 bola odštartovaná kampaň "Pozri dvakrát, zachrániš život!"

Kampaň bola odštartovaná na 10.ročníku spomienkovej jazdy za zosnulých motorkárov na Šturci distribúciou prvých kusov nálepiek na autá  "Pozri dva krát, zachrániš život". Uvedená kampaň je nekomerčná.

kampan.jpg

Dôvodom medializácie tejto kampane je snaha upozorniť vodičov všetkých motorových vozidiel, aby si na cestách viac všímali najmä motorkárov a cyklistov. Počet motocyklov a skútrov na slovenských cestách rastie a s ním aj riziko nehôd. Samotné rozmery motocykla uvádzajú jeho vodiča do nevýhody, pretože je v premávke ľahko prehliadnuteľný najmä spredu. V prípade nehody nemá vodič motocykla, na rozdiel od vodiča automobilu, k dispozícii takmer žiadnu pasívnu bezpečnosť. Preto pri týchto nehodách často prichádza k ťažkým zraneniam alebo smrti motocyklistu či cyklistu.

Štatistika, žiaľ, hovorí jasne: ročne na našich cestách zahynie približne 25 motocyklistov a len o niečo menej cyklistov. Napriek všeobecne vládnucemu presvedčeniu nie je na vine vždy motorkár.

Nepozornosť, nevenovanie sa vedeniu vozidla, či nebodaj telefonovanie za volantom sú častými príčinami nehôd s tragickými následkami. Kampaň si nedáva za cieľ poukazovať na to kto je zlý, ale skôr naopak - upriamiť pozornosť na to, že v premávke sme všetci „na jednej lodi“. Žiadny vodič predsa nechce úmyselne skrížiť cestu inému. Avšak následky v prípade zrážky s motorkárom či cyklistom sú zvyčajne veľké.

Stále sa môžete zapojiť!

Je to veľmi jednoduché. Zapojiť sa môžeš tak, že na svoje auto/motorku umiestniš v zadnej časti nálepku kampane. Nálepky sú dostupné v dvoch rozmeroch: 10 x 10 cm a 16 x 4,5 cm a sú navrhnuté tak, aby si ich pozreli ľudia napríklad počas státia na semaforoch či v zápche. Ako sa vraví, ak sa zakaždým nad obsahom vodič zamyslí a uvidí nálepku aj viackrát za deň, účinku sa to určite neminie.

SMF sa do kampane zapojila a pre každého záujemcu máme nálepku k dispozícii. Stačí len kontaktovať sekretariát SMF, ktorý Vám nálepku pošle.

Informácie o kampani: http://pozri2x.motoride.sk


 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok