Skoč na obsah Skoč na menu

Nový seriál v quadcrosse a motokrose štartuje v Trenčíne

Nový seriál v quadcrosse a motokrose štartuje v Trenčíne

V sezóne 2017 SMF spúšťa nový päťdielny seriál podujatí v quadcrosse a motokrose pod názvom ADAM-STAV CUP 2017. Po problémoch s počasím muselo byť úvodné podujatie tohto seriálu v Trenčíne posunuté až na 10.júna 2017. Na podujatiach sa predstavia jazdci v súťaži o titul medzinárodného majstra SR a slovenského pohára v quadcrosse a pohára SMF mladých motokrosárov tried MX50, MX65 a žien v triede MX Ladies. Do programu je zaradený i voľný pretek MX2 hobby a MX1 hobby.

Pre zatopenú trať v Trenčíne v úvode mája musela ŠK MX SMF upraviť pôvodný kalendár tohto nového seriálu. Úvodné podujatie sa teda uskutoční tak ako bolo plánované v Trenčíne, avšak v termíne 10.6.2017. Druhé podujatie bude v Slovenskom Pravne v sobotu 8.7.2017. a potom sa bude pokračovať vo Sverepci - termín tohto podujatia športová komisia upresní v najbližších dňoch. Štvrté podujatie je naplánované na koniec augusta (28.7.) v Ješkovej Vsi a záver, t.j. piate podujatie až na 1.10. v Širokom. O prípadných úpravách kalendára bude ŠK MX SMF včas informovať.

V rámci quadov je v sezóne 2017 vypísaných 5 tried. Jedna Quad-profi ide v rámci MM SR, ostatné - Junior I., Junior II., hobby a senior pôjdu v rámci Slovenského pohára quad. Rozdelenie tried quad:

MM SR Quad  -  Quad-Profi :
Motocykle kat. II., skupina G, od 175ccm do 250ccm pre 2Tmotory a o objeme od 290ccm do 450ccm pre 4T motory, od 14-ich rokov a o objeme od 175ccm do 660ccm pre 2Tmotory a o objeme od 290ccm do 800ccm pre 4Tmotory od 15-tich rokov.
Farba tabuliek: žltý podklad a čierne čísla.

Quad – Slovenský pohár :
Trieda Quad Junior I. :
Motocykle kat. II., skupina G, do 100ccm pre 2T motory, alebo do 175ccm pre 4T motory.Pre jazdcov od 7 do 12-ich rokov.
Farba tabuliek: čierny podklad a biele čísla.

Trieda Quad Junior II.
:
Motocykle kat. II., skupina G, do 200ccm pre 2T motory, do 250ccm 4T motory. Pre jazdcov od 10-tich do 14-tich rokov.
Farba tabuliek: čierny podklad a biele čísla.

Trieda Quad Hobby:
ľubovoľný obsah, vek od 14 rokov

Trieda Quad Senior:
ľubovoľný obsah, vek od 37 rokov

Všetky uvedené informácie a presný časový harmonogram podujatia v Trenčíne sú uverejnené vo zvláštnych ustanoveniach podujatia.

NOMINAČKA ON-LINE
Upozorňujeme jazdcov MX QUAD, že na stránke http://www.smf.sk/motocross-nominacna-listina/    (v dolnej časti až pod triedami MX hoby)  je spustená on-line nominačka kategórii quadov. Je potrebné, aby sa jazdci do uvedenej nominačka zaevidovali, aby sme na podujatiach nového seriálu predišli problémom s rovnakými číslami. Z uvedenej nominačky budú predtlačené i technické karty.

Postup zaregistrovania zostáva rovnaký ako pre triedy MX. Tento postup je uvedený na začiatku stránky nominačnej listiny.

Jazdci, ktorí si už podali na sekretariát SMF žiadosť o licenciu, resp. už majú licenciu vystavenú, budú do nominačky automaticky nahratí pracovníčkami sekretariátu SMF.

AKO POSTUPOVAŤ V QUAD ON-LINE NOMINAČKE? Jazdec si nižšie vyberie triedu, ktorú bude jazdiť. Po kliknutí na názov danej triedy sa otvorí výber štartového čísla - po kliknutí na číslo sa rozbalí vyplňovací formulár, na základe ktorého bude dané štart. číslo jazdcovi rezervované. rezervované číslo je vysvietené šedou farbou. Oproti predchádzajúcemu roku sa pod jedno číslo môžu do rezervácie prihlásiť i viacerí jazdci. Vyplnený formulár treba potvrdiť príkazom ODOSLAŤ. Ak si jedno číslo zarezervujú viacerí jazdci, zodpovední člen ŠK potvrdí číslo jednému z nich a s ďalšími prerokuje telefonicky alebo e-mailom iné číslo. Po potvrdení čísla zodpovedný členom ŠK bude číslo vysvietené na modro. Po obdržaní žiadosti o vystavenie licencie jazdca SMF sekretariát doplní do nominačky jazdcom číslo licencie a v tomto prípade bude príslušné číslo svietiť na červeno.Pri prechode myšou po čísle sa zobrazí meno jazdca/jazdcov v rezervácii."

ADAM_STAV_CUP_2017_terminy.jpg

 

ADAM_STAV_CUP_2017_TRENCIN.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok