Skoč na obsah Skoč na menu

SMF jazdci na Majstrovstvách sveta počas 8h of SLOVAKIA RING

SMF jazdci na Majstrovstvách sveta počas 8h of SLOVAKIA RING

Automotodróm SLOVAKIA RING privíta už čoskoro svetovú premiéru Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov (FIM EWC). Podujatie nesie názov 8h of SLOVAKIA RING 2017 (23.-24. jún). Medzi svetovou elitou uvidíme tiež niekoľko jazdcov s licenciami SMF. Koho z domácich povzbudí slovenské publikum počas víkendu vzrušujúcich osemhodinových pretekov?

Maco Racing Team:
Bratislavčan Martin Kuzma, alias "Maco", sa po prvýkrát postavil na štart motocyklových pretekov v roku 1997. Od roku 1999 sa už objavoval v štartových listinách s tímom "Maco Moto Racing", z ktorého je dnešný Maco Racing Team. Svoje najväčšie úspechy v seriáli zaznamenali určite túto sezónu vďaka 4. miestu na Bol d'Or, 5. miestu v Le Mans a skvelému 3. miestu nedávno na Oschersleben. Ich predošlé posledné pódium bolo rovnako 3. miesto v Katare v roku 2008.

"Maco" sedlá v aktuálnom ročínku FIM EWC na každých pretekoch trojicu zahraničných špičkových jazdcov: Marko Jerman (32 r., Slovinsko), Greg Junod (29 r., Švajčiarsko) a Anthony Dos Santos (31 r., Francúzsko) sa podelia o motocykel Yamaha YZF-R1 na pneumatikách Dunlop v najvyššej triede Formula EWC.

Okrem toho nasadí "Maco" špeciálne na SLOVAKIA RINGU ešte troch slovenských jazdcov v triede Superstock: Slováci Rado Dulík, Tomáš Svitok a David Ouředníček z Českaosedlajú rovnako pretekársky stroj značky Yamaha pod vlajkou tímu Maco Racing 2.

Jaro Černý:
Ďalším Slovákom na štarte bude Jaro Černý z továrenského tímu BMW - LRP Poland. Jaro má za sebou zatiaľ smolnú sezónu v EWC, keď sa im na pretekoch v Le Mans pokazil stroj a na Oscherslebene (kde ho vystriedali nemeckí jazdci) pre nich skončili preteky nehodou. Víťazstvá v národnom motocyklovom šampionáte a znalosť domácej trate chce Jaro využiť naplno. Pomáhať mu budú spolujazdci Markus Reiterberger (Nemecko) a Dani de Boer (Holandsko).

Motomaxx Racing Team:
Nový slovenský tím vznikol špeciálne pre podujatie 8 h of SLOVAKIA RING a tvorí ho trojica slovenských jazdcov Vladimír Ruža, Juraj Knezovič a Jakub Jantulík. Otcom myšlienky je práve šesťnásobný majster Slovenska Vladimír Ruža. Sedlať budú motocykel Kawasaki v triede Superstock, so štartovým číslom 71.

Okrem uvedených tímov sa na EWC predstavia i českí jazdci s licenciami SMF a to v tíme s názvom "EXTERIA RACING" - Michal Fojtík, Dominik Juda a Ladislav Chmelík.

Preteky 8h of SLOVAKIA RING štartujú na Slovakia Ringu v sobotu 24. júna o 14:00. Cieľ pretekov je naplánovaný na 22:00. Diváci zažijú v piatok kvalifikácie a autogramiádu o 18:00 a neskôr nedeľa patrí ešte pretekom stredoeuópskeho šampionátu Alpe Adria.

 

Zdroj: TS Slovakia Ring/SMF

 

banner_EWC_vacsi.jpgcsm_logo_15_535c22b6ac.png

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok