Skoč na obsah Skoč na menu

1.ligu začala Žarnovica tretím miestom

1.ligu začala Žarnovica tretím miestom

Sobotné popoludnie sa v Žarnovici opäť nieslo v duchu plochej dráhy. Speedway Club Žarnovica ponúkol pred nedeľnou Extraligou akýsi predkrm v podobe nižšej súťaže - 1.ligy. V nej si merali sily dva pardubické tímy, Praha a Žarnovica. Domáci vystúpili v čisto slovenskej zostave a chlapci rozhodne nesklamali.

Najväčšie vrásky organizátorom pred pretekmi robili už tradične predpovede počasia, ktoré sľubovali prehánky dokonca lokálne búrky. Deň pred pretekmi sa síce zliala poriadna voda z neba, no na dráhe nezanechala vážnejšie škody. Jemné mrholenie pár hodín pred pretekmi taktiež neurobilo nič vážne a polievať sa muselo už po prvej sérii jázd.

České mančafty sa nakoniec dostavili do Žarnovice v okresanej podobe, keď pre nedostatok pretekárov musel odstúpiť Slaný. No ani to neubralo na zaujímavosti pretekov. Od prvých jázd sa bojovalo o každý meter dráhy.

Žarnovický tím pre 1.ligu vedie od minulého roka Marián Šebian, no v Žarnovici si prešiel svojou premiérou. Už prvá jazda mohla nadchnúť fanúšikov, keď sa do jej čela z výjazdu prvej zákruty dostal Jakub Valkovič. V druhom kole si však zvolil nevýhodný vonkajšok, čo využil Patrik Mikel a dostal sa pred neho. Do cieľa však úspešne odrážal neustále ataky skúseného Jaroslava Petráka, ktorý na domáceho juniora vyťahoval aj tie najtvrdšie ataky. V tretej jazde nemal už taký perfektný štart ani Jakub Valkovič a ani Patrik Búri, no vďaka poruche na motocykli Tomáša Sucháneka vybojovali remízu 3:3.

Do piatej jazdy nasadil Marián Šebian namiesto Jána Mihálika Davida Pacalaja. A diali sa divy! David vypálil zo štartu dopredu a po vnútornej strane dráhy sa dostal do vedenia. To sa mu pokúšal zobrať ostrieľaný Zdeněk Holub. Na toho zase útočil Patrik Búri. Nádherné súboje pokračovali do konca jazdy, no bohužiaľ z nich vypadol David, keď v treťom kole stratil nielen svoju prvú pozíciu, ale ocitol sa na chvoste jazdy, keď doplatil na svoju neskúsenosť. Vpredu sa na chvíľu usadil pražský Holub, s ktorým si však dvakrát vymenil pozíciu Patrik Búri, aby doslova popri ňom preletel z výjazdu poslednej zákruty a zaknihoval si tri body za víťazstvo.

Po štarte siedmej jazdy sa vpredu opäť ocitol Jakub Valkovič, no do cieľa prvého kola sa už ako prvý dostal Zdeněk Holub. Zozadu sa po nevydarenom štarte snažil cez Filipa Hájeka k bodom dostať aj Ján Mihálik. V poslednom kole sa však v snahe vyhnúť sa zadnému kolesu svojho súpera, vyviezol na vonkajšok k mantinelu, kde ho nakoplo a zle vyzerajúcim pádom zachytený o nafukovačky skončil na dráhe. Našťastie sa nič vážne nestalo a skončil len s odreninami, no do pretekov už nenastúpil.

V deviatej jazde ukázal pekný predbiehací manéver Patrik Búri, keď sa dostal z druhého miesta na prvé cez Martina Mejtského. V jedenástej jazde opäť Patrik priniesol víťazstvo do cieľa, keď si poradil s Martinom Gavendom a Josefom Novákom prakticky z výjazdu prvej zákruty. Nasadzovacie jazdy sme začali jednobodovým ziskom Jakuba Valkoviča na úkor Josefa Nováka. Potom prišli dva body Patrika Búriho, pred ktorým došiel do cieľa Martin Gavenda, ale až za ním Patrik Mikel.

Posledná jazda priniesla poriadnu dávku emócií tak na dráhe, ako aj na tribúnach a v depe. Po štarte sa dopredu dral spoločne so Zdeňkom Holubom domáci David Pacalaj. Ten nakoniec jazdil na druhom mieste, ktoré však musel urputne brániť pred Jaroslavom Petrákom. Nakoniec jeho riskantný atak na Davida skončil takmer pádom, keď sa českému borcovi zahryzlo zadné koleso do materiálu a takmer zostrelil Davida, ktorý rýchlo zaklapol a len tak zabránil poriadnej kolízii. Rozhodca zareagoval podľa pravidiel, keď po skončení jazdy vylúčil českého pretekára za nebezpečnú jazdu a pripísal dva technické body slovenskému mladíkovi.

V konečnom účtovaní to znamenalo, že z víťazstva sa už tradične na našej dráhe tešili Pardubice pred Prahou, našimi mladíkmi a pardubickým B-tímom.

Výsledky:

AMK ZP Pardubice A - 29 (Tomáš Suchánek 11, Patrik Mikel 11, Jaroslav Petrák 7)

AK Markéta Praha - 26 (Ondřej Smetana 13, Zdeněk Holub 7, Filip Hájek 6)

SC Žarnovica - 22 (Patrik Búri 13, Jakub Vakovič 6, David Pacalaj 3, Ján Mihálik 0)

AMK ZP Pardubice B - 13 (Martin Gavenda 7, Martin Mejtský 3, Josef Novák 3)

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 

1liga-zaca.JPG1liga-zaca_02.JPG1liga-zaca_03.JPG1liga-zaca_04.JPG1liga-zaca_05.JPG1liga-zaca_06.JPG1liga-zaca_07.JPG1liga-zaca_08.JPG1liga-zaca_09.JPG1liga-zaca_10.JPG1liga-zaca_11.JPG1liga-zaca_12.JPG1liga-zaca_13.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok