Skoč na obsah Skoč na menu

Plochodrážna Grand Prix sa sťahuje do Dánska

Plochodrážna Grand Prix sa sťahuje do Dánska

Po dvoch týždňoch pokračuje seriál Grand Prix na plochej dráhe už v najbližšiu sobotu svojim piatym kolom v dánskom Horsense. Sem cestuje aj slovenský reprezentant Martin Vaculík, ktorý sa bude snažiť nielen udržať skvelé tretie miesto v priebežnom poradí, ale poprípade ho aj vylepšiť.

Plochodrážny seriál je pre slovenského fanúšika o to zaujímavejší, že v ňom štartuje slovenský pretekár, ktorý dokonca bojuje o medailové umiestnenie. Martin si počína nad očakávanie dobre, no zároveň treba pripomenúť, že tohtoročný seriál veľkých cien je mimoriadne kvalitatívne vyrovnaný a šancu uspieť po prvej tretine má v podstate hocikto.

Slovenský pretekár momentálne stráca na prvého muža priebežného poradia Poliaka Patryka Dudeka sedem bodov a na druhého Jasona Doyla z Austrálie šesť. O náskoku pred štvrtým v poradí, ktorým je Švéd Fredrik Lindgren sa ani nedá hovoriť, keďže na Slováka stráca jeden bod. V Dánsku sa tak pôjde o veľa. Jazdci na prvých pozíciách sa budú snažiť navýšiť svoj náskok, kým tí vzadu budú mať reálnu šancu ich dobehnúť.

Pre GP v Horsense dostal divokú kartu skúsený Kenneth Bjerre, bývalý účastník GP, ktorý sa najlepšie umiestnil v rokoch 2010 a 2011 na siedmom mieste. Bude zaujímavé sledovať, či dokáže napodobniť výborný výkon divokej karty z Prahy, českého Václava Milíka, ktorý skončil pred dvomi týždňami tretí.

Preteky sa začínajú 24.6.2017 tradične o 19.00 hodine.

 

Text: Martin Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok