Skoč na obsah Skoč na menu

Na Majstrovstvá Európy dvojíc prídu Poliaci v silnej zostave

Na Majstrovstvá Európy dvojíc prídu Poliaci v silnej zostave

Niečo vyše dvoch týždňov nás delí od druhého plochodrážneho vrcholu na žarnovickom ovále, ktorým Majstrovstvá Európy dvojíc jednoznačne sú. V nedeľu 23. júla budú o postup zo žarnovického semifinále bojovať aj Poliaci. Podľa informácií z PZM by malo ísť o troch finalistov majstrovstiev Poľska jednotlivcov spred týždňa.

Poľsko stavia pre žarnovické semifinále trojicu kvalitných pretekárov, pričom jeden z nich bude plniť úlohu náhradníka. Iba jediný z nich si však už vyskúšal žarnovickú dráhu. Je ním 28-ročný Grzegorz Zengota, ktorý sa v Žarnovici síce predstavil na nástupe trikrát, ale na Zlatej prilbe v roku 2007 sa z pozície náhradníka k štartu nedostal. Premiérou si tak prešiel v roku 2012 počas semifinále ME jednotlivcov, ktoré ovládol Martin Vaculík, pričom poľský pretekár skončil tretí a postúpil do pretekov Challenge. Práve na tejto vyššej úrovni pretekov ME jednotlivcov sa predstavil v Žarnovici o rok neskôr, no tentoraz už neuspel, keď skončil na trinástom mieste s tromi bodmi.

Ide o pretekára, ktorý patril medzi veľké nádeje poľskej plochej dráhy, keď získal s poľskou reprezentáciou dvakrát zlato v MS juniorských družstiev 2008 a 2009 a dvakrát bol siedmym najlepším juniorom sveta. Po prekročení juniorského veku však prišli 2 nevýrazné sezóny, no potom sa presadil naplno čo potvrdil svojim umiestnením v majstrovstvách Poľska jednotlivcov, keď v roku 2012 bol 5. najlepší Poliak, v roku 2014 dokonca 4. a v roku 2015 opäť 5. Vlani skončil ako 8. najlepší Poliak a tento rok mu patrí 11. pozícia, čo svedčí o jeho stálych kvalitách. V poľskej Extralige háji od roku 2015 farby Leszna, kde dostal príležitosť najmä po zranení Nicki Pedersena, čo odpláca lepším bodovým skóre než napríklad jeho kluboví kolegovia Piotr Pawlicki, či Peter Kildemand.

Ďalším do partie je 30-ročný Mateusz Szczepaniak. Aj on patril v minulosti medzi žiadaných poľských juniorov v tamojšej Extralige. V roku 2007 získal zlato s poľskou reprezentáciou v MS juniorských družstiev. V majstrovstvách Poľska to dotiahol najvyššie v roku 2015 na ôsmu pozíciu. Okrem toho sa stal majstrom Poľska dvojíc ešte v roku 2006. V tom istom roku vyhral aj poľskú Bronzovú prilbu určenú pre pretekárov do 19 rokov. Treba však pripomenúť, že túto sezónu má veľmi dobre rozbehnutú, keď je najlepším pretekárom v bodovom priemere na jazdu v 1. poľskej lige, kde reprezentuje farby Krakówa.

Tretím do partie v poľskej zostave pre Žarnovicu je takmer 24-ročný Tobiasz Musielak. Aj on má na svojom konte titul majstra sveta z juniorských družstiev z roku 2012. V tom istom roku získal s poľskou reprezentáciou aj titul majstra Európy juniorských družstiev. A do tretice v tom istom roku získal titul vicemajstra Európy juniorov. V roku 2015 sa stal majstrom Poľska dvojíc. Pre tento rok je 10. najlepším Poliakom v šampionáte jednotlivcov našich severných susedov.

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 

zengota.JPGzengota1.JPGzengota2.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok