Skoč na obsah Skoč na menu

Medzinárodné licencie (typ "A") už len cez FIM

Medzinárodné licencie (typ "A") už len cez FIM

Z dôvodu úpravy štatútu FIM sa od sezóny 2018 musia medzinárodné licencie vystavovať len prostredníctvom on-line systému FIM, t.j. všetky federácie musia objednávať medzinárodné licencie z FIM, na základe čoho musíme prikročiť k navýšeniu licenčných poplatkov o poplatok stanovený FIM-om za takto vystavené medzinárodné licencie (typ "A").

Daná problematika bola v týchto dňoch prerokovaná v jednotlivých športových komisiách SMF, na základe rozhodnutia ktorých bola upravená výška licenčných poplatkov za medzinárodnú licenciu "A" o poplatok predpísaným FIM-om: viď upravený manuál pre podávanie žiadostí SMF 2018.

Ospravedlňujeme sa za problémy, ktoré s daným nariadením z FIM vznikli, avšak túto informáciu z FIM-u sme dostali až začiatkom roka 2018 a viac ako 2 týždne sme si v spolupráci s viacerými federáciami písomne vyjasňovali s FIMom toto ich nariadenie a stanovenie spomínaného poplatku. Avšak stanovisko FIM sa nezmenilo a musíme ho akceptovať, ak chceme našim jazdcom umožniť bezproblémový štart na podujatiach v zahraničí. Bohužiaľ, je to spojené so zvýšením poplatku, ktorý sa v plnej výške odvádza na FIM. 

Na základe uvedeného sa zvyšuje poplatok za vystavenie licencie "A" a budú vyzvaní i tí žiadatelia, ktorí už uhradili poplatok za medzinárodnú licenciu vo výške platnej do 10.1.2018, aby uskutočnili doplatok tohto licenčného poplatku podľa nového manuálu pre rok 2018.

Z uvedeného dôvodu sekretariát SMF zatiaľ vystavoval len "B" národné licencie . Medzinárodné licencie "A" budú od dnešného dňa vystavované po obdržani úhrady doplatku, resp. úhrady nového poplatku podľa nového manuálu (viď vyššie).

Medzinárodné licencie "A" disciplíny Vintage ešte stále riešime.

Pozn. sekretariátu SMF: Predmetná FIM medzinárodná licencia oprávňuje jej držiteľa k štartu na všetkých medzinárodných podujatiach mimo oficiálnych majstrovstiev sveta alebo majstrovstiev Európy (popr. svetový pohár, európsky pohár) - podľa predpisov danej disciplíny.

V prípade akýchkoľvek otázok, prosím, kontaktujte sekretariát SMF - 0903 695 835, alebo smf@smf.sk

 

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok