Skoč na obsah Skoč na menu

MS sajdkár sa predstavia na Slovakia Ringu

MS sajdkár sa predstavia na Slovakia Ringu

Milovníci a pamätníci pretekov sajdkár na Masarykovom okruhu v Brne sa môžu tešiť, že po rokoch sa majstrovstvá sveta obľúbenej disciplíny vrátia do našich končín. Nebude to však v Brne, ktoré je historicky späté práve s pretekmi sajdkár, ale o necelých dvesto kilometrov juhovýchodne na Slovakia Ringu.

Práve na slovenskom auomotodróme sa totiž 12. mája v rámci svetového šampionátu Endurance uskutoční druhé podujatie sedemdielneho seriálu majstrovstiev sveta sajdkár. Práve sajdkáry boli vždy mimoriadne obľúbené v radoch fanúšikov, no pre nezáujem promotérskej spoločnosti Dorna boli v polovici 90. rokov celkom vytlačené z podujatí klasických MS. V roku 1997 dokonca sajdkáry stratili štatút svetového šampionátu, no od roku 2010 je im tento titul právom prinavrátený.

Najväčšou hviezdou histórie je Švajčiar Rolf Biland, ktorý vybojoval sedem titulov šampióna, pričom niekoľko ďalších mu uniklo doslova o vlások. Diváci v Brne zažili jeho víťazstvá ako na starom, tak aj na novom okruhu a spolu ich na juhu Moravy vybojoval desať! Viac celkových prvenstiev v celkovom hodnotení má síce Brit Steve Webster, no „len“ štyri z toho majú hodnotu titulu MS, ostatné sú víťazstvami pohára.

V roku 2018 budú o hattrick bojovať bratia Ben a Tom Birchallovci z Británie, šampióni z ostatných dvoch sezón. V majstrovstvách sveta jazdia sajdkáry so štvortaktnými motormi s obsahom do 600 cm³.

V spojení s vytrvalostnými pretekmi svetového šampionátu budú sajdkáry skvelým doplnením jedinečného víkendu, ktorý nás v strede mája na Slovakia Ringu čaká.

Kalendár MS sajdkár 2018:
21. 4. Le Mans FRA
12. 5. Slovakia Ring SVK
23.-24. 6. Sachsenring GER
31. 6. – 1. 7. Pannonia-ring HUN
19. 8. Assen HOL
8. – 9. 9. Grobnik CRO
6. 10. Oschersleben GER

Text: Richard Karnok/moto-cup.sk
Foto: www.birchallracing.com

 

sidecar-slovakia-ring.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok