Skoč na obsah Skoč na menu

Trial SMF v sezóne 2020

Trial SMF v sezóne 2020

Rok 2020 bude pre disciplínu Trial jubilejný. Trial oslavuje 50 výročie „šľapačiek“ na Slovensku, čo je poriadny kus histórie. Mnohí pretekári považujú Trial za základnú disciplínu motocyklového športu. Veľa úspešných pretekárov z iných disciplín začínalo práve trialom, kde nadobudli svoje prvé, veľmi dôležité skúsenosti, zručnosti a hlavne veľmi dôležitý cit pre používanie plynu a spojky pri práci s motocyklom.  Dnes sa kladie dôraz na zlepšovanie zručností u detí a žiakov, ktorí majú o takýto druh športu záujem.

 

Sezóna 2020:

Kalendár SMF Trial pre sezónu 2020 je zostavený z 5tich podujatí. Z nich sa 3 uskutočnia na území Slovenska a zvyšné dve v zahraničí. Na týchto dvoch pretekoch nebudú štartovať deti, ktoré odjazdia a budú bodovať len na domácich podujatiach na Slovensku.

M SR Mladší a MM SR Starší žiaci – Kalendár Trial 2020

 
 

Apríl

Sústredenie detí: Nitra + Vieska Bezdedov, termíny budú upresnené

 

 

27. - 28. Jún

MM SR a 

M SR

Slovensko

Nitra

 

 

11.-12. Júl

MM SR a 

M SR

Slovensko

Vieska - Bezdedov

 

 

29.-30. August

MM SR a 

M SR

Slovensko

Zbora

 

 

Žiaci neštartujú na zahraničných podujatiach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Prvá zmena sa týka škrtania najhoršieho výsledku. V oboch Žiackych kategóriách sa najhorší výsledok v sezóne 2020 neškrtá! Deti tak budú bodovať počas všetkých 6 súťažných dní v sezóne 2020.

Druhá zmena nastala v kategórii mladší žiak, kde sa pohárový seriál zmenil na majstrovstvá Slovenskej republiky v triale. Seriál nie je otvorený pre zahraničných pretekárov. Zahraniční pretekári však môžu štartovať v tejto kategórii, rovnako budú zbierať umiestnenia (aj ocenenia) na jednotlivých podujatiach, ale na konci sezóny vzíde víťaz, majster slovenskej republiky len z pretekárov s licenciou SMF.

Okrem pretekov sa trialoví jazdci môžu zúčastniť aj žiackych sústredení, ktoré sa budú konať na úvod sezóny v apríli v Nitre a následne vo Vieske Bezdedov. Sústredenie v Nitre sa uskutoční pod taktovkou úspešného reprezentanta a trénera pána Vladimíra Kothaya. Vo Vieske sa sústredenia ujmú členovia Trial klub Kamikadze, ktorí sa zamýšľajú aj nad tretím sústredením a to pre zmenu v Zbore (termín niekedy počas sezóny). Sústredenia budú zamerané na žiakov a deti, ale zúčastniť sa na spoločnom tréningu môžu aj všetci ostatní pretekári, ktorí si chcú zatrénovať v dobrom kolektíve.

Kalendár SMF Trial 2020 platný pre všetky ostatné kategórie a výkonnostné triedy vyzerá nasledovne:

MM SR, M SR a Pohár SMF - Kalendár Trial 2020

 
 

   3. Máj

MM SR

Rakúsko

Retz

len nedeľa 3.5.2020

 

27. - 28. Jún

MM SR

Slovensko

Nitra

 

 

11.-12. Júl

MM SR

Slovensko

Vieska - Bezdedov

 

 

25. - 26. Júl

MM SR

Poľsko

Nowy Targ

oba súťažné dni

 

29.-30. August

MM SR

Slovensko

Zbora

 

 

10. Október

Družstvá

Slovensko

Vieska - Bezdedov

Free trial

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dva preteky absolvujú pretekári v zahraničí. Prvé preteky, ktorý sa uskutoční v Rakúsku v meste Retz sa bude konať len v nedeľu 3. mája. Druhé zahraničné preteky sa odjazdia pretekári v Poľsku a to 25. a 26. júla v lokalite Nowy Targ. (Nezabudnite na poistenie v zahraničí.)

Okrem týchto dvoch, sa pretekári môžu tešiť aj na tri slovenské podujatia, ktoré sa budú konať na tradičných miestach. V Nitre 27. a 28. júna, vo Vieske Bezdedov 11. a 12. júla a v Zbore 29. a 30. augusta.

Na stránke smf.sk v sekcii Trial bude vždy pred pretekmi spustené on-line prihlasovanie. Žiadame pretekárov, aby si túto úlohu plnili a na preteky sa prihlásili včas! Je to veľmi dôležité pre organizátorov týchto podujatí! Rovnako je potrebné prihlásiť sa aj na zahraničné podujatia, aby sa mohlo vybaviť pretekárom včas povolenie na štart v zahraničí.

Novinkou sezóny je pretek družstiev, ktorý sa uskutoční 10. októbra 2020 vo Vieske Bezdedov. Pretek sa bude konať podľa pravidiel Free Trialu, čo znamená, že pretekári budú musieť nazbierať čo naviac bodov za prejdenie obťažnosti trate.

Ďalšou novinkou budú štartovné čísla. Pretekárom budú pridelené podľa celkového umiestnenia v sezóne 2019.

Nový NŠP pre rok 2020 nájdete na linku: https://www.smf.sk/trial-predpisy/

V prípade nejasností kontaktujte SMF, alebo priamo viceprezidenta SMF pre Trial Jaroslava Gaža (...), radi vám zodpovieme vaše otázky.

 

Prajeme veľa športových zážitkov v sezóne 2020.

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok