Skoč na obsah Skoč na menu

Zomrel bývalý plochodrážnik Jozef Lacko

Zomrel bývalý plochodrážnik Jozef Lacko

Slovenská plochá dráha sa ešte poriadne nespamätala po úmrtí Dušana Višvádera a už prišla podobná správa tentoraz zo Žarnovice. Včera vo večerných hodinách dotĺklo plochodrážne srdce Jozefa Lacka.

Jozef Lacko sa narodil 4. marca 1951 vo Zvolene. Plochú dráhu jazdil v rokoch 1972 až 1977 vo veste Žarnovice, neskôr Preglejky Žarnovica. Patril do generácie žarnovických jazdcov, ktorí dokázali toto malé mestečko dostať z posledných priečok ligových súťaží v Československu až pred brány Extraligy. Žarnovica v tom čase síce neúspešne, ale predsa bojovala o postup do najvyššej ligovej súťaže.

Jozef Lacko debutoval 29.7.1972 na dráhe v Českých Budějoviciach, kde sa predstavil z pozície náhradníka v dvoch jazdách, pričom pre žarnovický tím v tomto ligovom stretnutí vybojoval svoj prvý bod. Svoj prvý štart pred domácim publikom si zaknihoval v nasledujúcej sezóne, keď 13.5. skončil tretí v prvom kole Majstrovstiev Slovenska. Šampionát nakoniec zakončil na celkovom šiestom mieste. Smolou pre neho a ďalších slovenských pretekárov toho obdobia bolo, že sa slovenský šampionát v nasledujúcich rokoch už nejazdil.

Jozef Lacko bol známy svojimi dobrými štartmi. Vďaka tomu dokázal byť platným členom tímu. Jeho kariéra trvala do roku 1977, keď ju po páde počas Kvalifikácie o Extraligu 16.10. v Žarnovici ukončil. Za toto obdobie stihol odjazdiť 38 pretekov takmer po celom vtedajšom Československu z toho 17 v Žarnovici.

Po skončení plochodrážnej kariéry stále navštevoval čoby divák plochodrážne podujatia. Inak tomu nebolo ani na pretekoch nového Speedway Clubu, keď nechýbal takmer na žiadnom podujatí ním organizovanom.

Nech odpočíva v pokoji!

 

Zdroj: www.speedwayclub.sk

lacko.jpg

   Jozef Lacko č.4

 lacko2.jpg

     Na Zlatej prilbe SNP 1975 (prvý zľava)

 

 

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok