Skoč na obsah Skoč na menu

M. Vaculík pokračuje v bojoch o titul majstra sveta plochej dráhy

M. Vaculík pokračuje v bojoch o titul majstra sveta plochej dráhy

Po dvojtýždňovej pauze pokračuje tohtoročný seriál majstrovstiev sveta na plochej dráhe „Speedway GP“, ktorého stálym účasnikom je i náš vynikajúci Martin Vaculík. Ďalšia dvojica podujatí sa uskutoční v poľkom Gorzówe a to už v piatok 11. septembra a v sobotu 12. septembra.

Kalendár tohtoročných MS je v súvislosti so svetovou pandémiou značne okresaný. Firma BSI našla kompromis a hlavne štyroch organizátorov schopných aj za neľahkej situácie nájsť peniaze a možnosti zorganizovať u seba preteky tých najlepších. Novinkou tejto sezóny je, že v každej destinácii sa odjazdia víkendové „dvojdňovky“. V kalendári sa tak ocitli tri poľské mestá - Wroclaw, Gorzów , Toruń a česká Praha. 

Boje o body  pokračujú po dvojičke úvodných podujatí v poľkskom meste Wroclaw (28.-29. august 2020), po ktorých je na čele priebežného hodnotenia Poliak Maciej Janowski, za ním na druhom mieste Artem Laguta z Ruska a trojicu najúspešnejších uzatvára Tai Woffinden z Veľkej Británie. Martinovi Vaculíkovi patrí v priebežnom poradí s dvanástimi bodmi zatiaľ 11. miesto. 

Veríme, že druhé poľské mesto prinesie nášmu jedinému Slovákovi v štartovom poli viac šťastia a z nadchádzajúcej dvojice podujatí v Gorzówe si prinesie cenné body a krásne pocity z vynikajúceho umiestnenia.

Viac informácii nájdete na oficiálnom webe seriálu Speedway GP:

https://www.speedwaygp.com/

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok