Skoč na obsah Skoč na menu

SOŠV: Na Slovensku sa opäť sprísnili opatrenia dotýkajúce sa aj športovcov

SOŠV: Na Slovensku sa opäť sprísnili opatrenia dotýkajúce sa aj športovcov

Na Slovensku platí od 1. januára 2021 od 5.00 h sprísnený zákaz vychádzania, tentoraz s minimom výnimiek. Opatrenie, ktoré sa dotýka aj športového života, bude platiť do 24. januára. Povolený je pobyt v prírode, počas ktorého je možné absolvovať aj individuálne športové aktivity. Výnimky sa týkajú aj profesionálnych športových súťaží v piatich kolektívnych športoch a prevádzka karanténneho športového centra v Šamoríne.

Od 1. januára sú nútene zatvorené už aj lyžiarske strediská. Rekreační i amatérski športovci sa až do 24. januára nedostanú na žiadne športovisko. Zatvorené sú aj fitnescentrá, plavárne i zimné štadióny. Za presne stanovených podmienok sa môže ďalej konať jedenásť súťaží v piatich kolektívnych športoch – v hokeji (Tipos extraliga, SHL, Ice Hockey League), futbale (I. a II. liga), basketbale, hádzanej a volejbale (najvyššie súťaže mužov a žien). Ich zápasy sa musia konať bez obecenstva a hráči a hráčky i členovia realizačných tímov sa musia pred každým súťažným kolom, najviac však v rozsahu raz za sedem dní, podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR podrobiť RT-PCR či antigénovému testu na zistenie prítomnosti koronavírusu.

Pre vrcholových športovcov vrátane tých, ktorí nemajú štatút zamestnanca v niektorom zo stredísk, bude naďalej k dispozícii Olympijské tréningové centrum x-bionic® sphere v Šamoríne. Karanténne centrum funguje od polovice novembra. V rámci tejto vytvorenej bezpečnej a kontrolovanej zóny na ubytovanie, stravovanie a športovú́ prípravu platia mimoriadne bezpečnostné a hygienické opatrenia proti šíreniu pandémie nového koronavírusu a ochorenia COVID-19. Príprava v Šamoríne umožňuje športovcom nielen ďalej rozvíjať ich športovú kariéru, ale ich aj motivuje pokračovať v športovaní bez ohľadu na aktuálne dramatické okolité dianie.

Športovcom zostáva v týchto dňoch len pobyt v prírode. V rámci neho môžu v extraviláne miest a obcí vykonávať aj individuálnu športovú činnosť, nesmú však prechádzať do iného okresu.

Situácia so šírením choroby COVID-19 nie je na Slovensku pod kontrolou. Vláda SR a následne svojou vyhláškou aj Úrad verejného zdravotníctva SR rozhodnutiami o obmedzení pohybu reagovali na nepriaznivý vývoj pandémie. Stúpa počet úmrtí i počet hospitalizovaných, podľa predikcie by ich k 11. januáru 2021 malo byť 3000 až 3600, pľúcnu ventiláciu bude potrebovať podľa odhadov 240 až 280 pacientov. Znižuje sa počet voľných lôžok, záchranárskych kapacít i zdravotníckeho personálu v nemocniciach.

Vládny kabinet výrazne zúžil okruh výnimiek, najzásadnejším je zrušenie stretávania sa s blízkymi v tzv. bubline. Obmedzenie mobility má dosiahnuť aj zákaz cestovania medzi okresmi. Zo zákazu vychádzania majú výnimku len cesta do zamestnania či výkonu podnikateľskej a obdobnej činnosti, ak nie je možné nariadiť prácu z domu. Povolená je aj cesta s cieľom zaobstarania nevyhnutných životných potrieb - potravín, liekov, zdravotníckych prostriedkov, hygienického a drogériového tovaru, krmiva a ďalších potrieb pre zvieratá, pohonných látok. Povolené bude aj „venčenie“, no len v okruhu 1000 metrov v okolí bydliska. Taktiež má výnimku cesta do zdravotníckych zariadení s cieľom neodkladnej zdravotnej starostlivosti, cesta do lekárne či na testovanie na nový koronavírus.

Celé znenie aktuálnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR je TU.

 

Zdroj: olympic.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok