Skoč na obsah Skoč na menu
R.I.P. Miroslaw Malec

R.I.P. Miroslaw Malec

S hlbokou ľútosťou sme prijali správu, že 15. októbra 2020 zomrel vo veku 84 rokov náš športový priateľ Miroslaw Malec, (PL), bývalý motocyklový jazdec, tréner, člen enduro komisie FIM a dlhoročný organizátor poľských enduro podujatí.

»»
MXGP 2020 sa presunula do belgického Lommelu

MXGP 2020 sa presunula do belgického Lommelu

V nedeľu 18.10.2020 sa v Belgicku konalo už trináste podujatie seriálu Majstrovstiev sveta v motokrose, ktoré bolo zároveň prvým z trojice podujatí konajúcich sa na svetoznámej trati v Lommeli. Avizovaný štart slovenského reprezentanta Richarda Šikyňu (#102) na uvedenom šampionáte však nakoniec nebol možný z dôvodu nedostatku času na rekonvalescenciu zo zranenia, ktoré utrpel pred týždňom na MXGP Španielska

»»
Poľskému európskemu titulu sa prizeral iba jeden náš reprezentant

Poľskému európskemu titulu sa prizeral iba jeden náš reprezentant

Dňa 17.10.2020 sa v talianskom Terenzane odjazdilo finále Majstrovstiev Európy dvojíc, v ktorom malo zastúpenie prvýkrát v histórii aj Slovensko. Finálový debut však nedopadol vôbec dobre. Pokým jeden z našich reprezentantov skončil po páde vo svojej prvej jazde v nemocnici, druhý si dokázal poradiť iba s jediným súperom.

»»
Mladý Lucko Végh získal titul majstra ČR v triede PW50

Mladý Lucko Végh získal titul majstra ČR v triede PW50

Máme ďalšieho medzinárodného majstra ČR! Mladý a talentovaný jazdec disciplíny CMP (cestné preteky motocyklov) Lucko Végh z Bratislavy získal svoj prvý, významný titul vo svojej kariére. Lucko sa stal v tejto náročnej športovej sezóne držiteľom titulu medzinárodného majstra ČR v kategórii PW50!!!  

»»
Richard Šikyňa si na MXGP v Španielsku polepšil o dve miesta

Richard Šikyňa si na MXGP v Španielsku polepšil o dve miesta

Dvanáste tohtoročné podujatie seriálu majstrovstiev sveta „2020 FIM MXGP Motocross World Championship“ sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove uskutočnilo v nedeľu 11.10.2020 v Španielsku, na úplne novej trati „intu Xanadú Arroyomolinos“. Slovenský reprezentant Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci za český tím JD GUNNEX KTM RACING TEAM si v prvej jazde vybojoval výborných 9 bodov za 12. miesto. V druhej jazde mal však v 14. kole ťažký pád a tak preteky nedokončil. S celkovým ziskom 67 bodov si aj napriek smole v druhej jazde polepšil o dve miesta a posunul sa v priebežnom hodnotení seriálu na 24. priečku.

»»
COVID-19: nové opatrenia pre vstup do Maďarska, Poľska a ČR

COVID-19: nové opatrenia pre vstup do Maďarska, Poľska a ČR

V súvislosti s nepriaznivým vývojom súčasnej pandémie ochorenia COVOD-19 pristupujú i okolité krajiny k prijatiu nových spríspených opatrení, ktoré sa môžu týkať i našich jazdcov, ktorí plánujú štartovať na podujatiach hlavne v Maďarsku a Poľsku. V ČR sú od pondelka na dva týždne zakázané všetky športové podujatia a aktivity.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok