Skoč na obsah Skoč na menu
Projekt SADA - výživové doplnky

Projekt SADA - výživové doplnky

Antidopingovú agentúrú SR (SADA) poznáte predovšetkým ako organizáciu, ktorá sa zaoberá hlavne dopingovými kontrolami a zakázanými látkami v športe. Vzhľadom na svoje skúsenosti zo vzdelávacích seminárov a konzultácií sa SADA rozhodla spustiť vzdelávací program so zameraním na výživové doplnky, v rámci ktorého chce športovcom ponúknuť stručný prehľad, ako výživové doplnky fungujú a predovšetkým, na čo sú určené.

»»
Antidopingová agentúra Slovenskej republiky (ADA SR)

Antidopingová agentúra Slovenskej republiky (ADA SR)

Antidopingová agentúra Slovenskej republiky je samostatný právny subjekt vo forme štátnej príspevkovej organizácie so špecifickým zameraním činnosti zriadená pod Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR dňa 1. januára 2009. V tejto podkategórii webu SMF budeme zverejňovať aktuálne informácie v oblasti antidopingu. Zdroj informácii je oficiálny web ADA SR: antidoping.sk.

»»
Medzinárodný štandard pre udelenie terapeutickej výnimky (TUE – Therapeutic Use Exemptions)

Medzinárodný štandard pre udelenie terapeutickej výnimky (TUE – Therapeutic Use Exemptions)

Niekedy je pre športovca nevyhnutné užiť zakázanú látku alebo použiť zakázanú metódu na liečbu zdravotného stavu. Terapeutická výnimka umožňuje športovcovi užiť zakázanú látku/metódu za terapeutickým účelom. Viac info po otvorení článku.

»»
Vzdelávanie - pre športovcov

Vzdelávanie - pre športovcov

Svetová antidopingová agentúra vytvorila kompletnú vzdelávaciu platformu ADEL, ktorá je určená pre rozličné skupiny – športovci, tréneri, lekári, a dokonca i rodičia. Obsahuje 4 základné moduly a 5 nadstavbových modulov, ktoré sú v angličtine. Modul ALPHA je v 12 jazykoch vrátane češtiny.

»»
Zoznam zakázaných látok a metód - platné od januára 2020

Zoznam zakázaných látok a metód - platné od januára 2020

Antidopingová agentúra Slovenskej republiky ako národná antidopingová organizácia, v súlade so znením Svetového antidopingového kódexu WADA, Medzinárodného dohovoru proti dopingu v športe UNESCO a Dohovoru proti dopingu Rady Európy zverejňuje Zoznam zakázaných látok. Uvedený zoznam nájdete po otvorení tohto článku.

»»
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok