Skoč na obsah Skoč na menu

Európska rýchlostná motocyklová elita sa predstaví na Slovakia ringu

Európska rýchlostná motocyklová elita sa predstaví na Slovakia ringu

Vážení športoví priatelia, srdečne Vás pozývame na prvé z dvoch najprestížnejších motocyklových podujatí na Slovakia Ringu, ktoré sa uskutoční cez víkend 14. a 15. mája 2016. Na vlastné oči budete môcť sledovať preteky motocyklov v triedach od 125 kubických centimetrov až po mimoriadne populárne Superbiky.

Preteky budú súčasťou medzinárodných seriálov Alpe Adria Championship, Európsky pohár Stock 250 a IMRC (International Motorcycle Race Cup), ktorých organizátorom je už tretí rok slovenská agentúra Slovakia Racing. Na podujatí sa predstaví vyše 200 jazdcov z viac ako 15 krajín, na ktorých bude čakať dvoje pretekov, prvé už v sobotu a druhé v nedeľu. Motocyklovým priaznivcom sa naskytá možnosť na vlastné oči vidieť známych a úspešných pretekárov zo svetových šampionátov, či mladých nádejných jazdcov, ktorých kroky ešte len do najvyšších seriálov smerujú.

Ani tentoraz na Slovakia Ringu nebude chýbať dvojnásobný víťaz pretekov Veľkých cien majstrovstiev sveta, český jazdec Lukáš Pešek, ale ani Poliak Pawel Szkopek so skúsenosťami zo svetového šampionátu triedy Supersport a aktuálne najrýchlejší motocyklový jazdec nášho okruhu, ktorý tu vlani zlomil niekoľkoročný rekord a zajazdil neuveriteľný čas v hodnote 2:03,722 min. To dokázal práve na podujatí šampionátu Alpe Adria, čo tiež svedčí o mimoriadne vysokej úrovni tohto seriálu. Svoje majstrovstvo tu však predvedú aj Slovinci Janez Prosenik a Marco Jerman, známi aj z vytrvalostného svetového šampionátu, či mladý český pretekár Martin Gbelec, známy aj z Red Bull MotoGP Rookies Cupu, ktorý bude chcieť nadviazať na víťazstvá na našom okruhu z minulosti a tento rok sa navyše predstaví aj v triede do 600 cm3.

Na mieste ale budete môcť fandiť aj domácim pretekárom, keďže sa tu predstaví kompletná slovenská špička na čele s Jaroslavom Černým a Tomášom Svitkom, ktorá okrem bojov do medzinárodných seriálov zasiahne aj do súťaže o body v slovenskom šampionáte. Černý sa navyše na Slovakia Ringu predstaví po nedávnom úspešnom vystúpení na 24-hodinových pretekoch Majstrovstiev sveta Endurance vo francúzskom Le Mans.

TRIBÚNY A CENY VSTUPENIEK

– Krytá tribúna A:                     4,-€/1 deň

– Tribúna B a C:                         3,-€/1 deň

– Prírodné tribúny D a E:       3,-€/1 deň

– Vstup do paddocku:              3,-€/1 deň

Deti do 10 rokov a držitelia preukazu ZŤP majú vstup na podujatie zdarma.

– Návštevníci, ktorí sa rozhodnú zakúpiť si vstupenky na krytú tribúnu „A“, môžu tak urobiť v hlavnej pokladni pri vstupe do areálu. Tribúna „A“ sa nachádza priamo na cieľovej rovinke s priamym výhľadom na štart a cieľ a na niekoľko ďalších pasáží pretekárskej dráhy.

– Návštevníci, ktorí sa rozhodnú zakúpiť si vstupenky na tribúny „B“ a „C” (na konci cieľovej rovinky) a prírodné „D“ (za prvou zákrutou) a „E“ (za druhou zákrutou), tak môžu urobiť priamo pri vstupe na tribúny. Tieto sú známe svojou atraktivitou, pretože z nich vidno podstatný kus pretekárskej dráhy. Práve tribúna „E“ je mnohými fanúšikmi považovaná za úplne najideálnejšiu pre sledovanie pretekov pre viditeľnosť najväčšej časti trate. Tí z Vás, ktorí sa rozhodnú sledovať preteky práve z týchto tribún, majú možnosť zakúpiť si vstupenky v cene 3,-€, ako aj zaparkovať svoje vozidlá pohodlne pri tribúne.

– Širší sortiment nealkoholických nápojov a teplého občerstvenia Vám bude k dispozícii v reštaurácii pri hlavnom vstupe do areálu.


ČASOVÝ HARMONOGRAM

Po oba dni sa doobeda uskutočnia tréningy či kvalifikácie, samotné preteky začnú v sobotu napoludnie a v nedeľu už po jedenástej hodine.

Predbežný časový harmonogram nájdete na tomto odkaze:

http://www.slovakiaracing.sk/wp-content/uploads/TT_AAIMRC_2016_V1.pdf

Veríme, že sa snami rozhodnete stráviť adrenalínom nabitý víkend plný nezabudnuteľných zážitkov!

 

Slovakia Racing Team

 

 

csm_areal-mapa.jpgslovakia-racing-letecky-pohlad-1024x6821.jpgpozvanka16_2_front-page-001.jpgDSC_0632-768x512.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok