Skoč na obsah Skoč na menu

MAXXIS MMSR ENDURO LIŠOV 2016 – prvé enduro sezóny a hneď na poriadnom blate!

MAXXIS MMSR ENDURO LIŠOV 2016 – prvé enduro sezóny a hneď na poriadnom blate!

Lišov po roku opäť privítal Endurákov, keď sa v dňoch 14. a 15. mája konalo prvé Enduro sezóny MMSR 2016. Na rozdiel od minulého ročníka, ktorý bol suchý a prašný, sa tento rok jazdilo na poriadnom blate, ktoré dalo všetkým zabrať. Prvé enduro prilákalo viacerých pretekárov a v Lišove sa tak tešili z účasti až 221 jazdcov.

Enduro je klasická a pôvodná disciplína, ktorá má na Slovensku dlhú históriu. Obtiažnosť podujatí tu bola vždy vysoká a Lišov patrí medzi tie, ktoré boli náročnejšie. Poriadny dážď rozmočil celú trať a organizátor prichystal nielen ťažké testy, ale aj prejazdy, na ktorých to nebolo jednoduché.

Jazdilo sa približne 50 minútové kolo, ktoré malo dva testy a jednu časovku v depe. Oba testy boli natiahnuté z časti na lúke a z časti v lese. Endurový test poriadne sťažil potok, ktorý sa rozbil, rozbahnil a vyjazdili sa v ňom hlboké drážky, v ktorých pretekári zapadávali. Crosový test sa nadrážkoval a záver bol rovnako po potoku. Na prejazdoch sa nedalo oddychovať a pretekári museli byť aj tu v strehu, kde na nich číhalo niekoľko náročných prekážok. Výjazdy, blatové žumpy a hlboké drážky urobili z endura v Lišove to pravé slovenské enduro, aké sa už tak často nevidí.

Kratšie kolo dalo možnosť pretek jak v sobotu, tak v nedeľu rozdeliť na dva štarty. Už klasicky ráno o 8:00 štartovali triedy Hobby, Veterán, Dorast a Regionál.

V triede Dorast bol najrýchlejší a najlepší Miroslav Ďurko (KTM), ktorý ako jediný z tejto triedy dokončil oba súťažné dni. V triede Veterán sme videli poriadnu bitku skúseností a rýchlosti, z ktorej víťazne vyšiel Zdeněk Cyprián (KTM), v Superveteránoch si prvé miesto vybojoval Dušan Čipka (KTM). V triede Regionál vyhral Jakub Katreniak (KTM).

Trieda Hobby 125 mala dvoch adeptov na víťazstvo, ale do celkového vyhodnotenia sa berie lepší výsledok z nedele a tak sa víťazom stal Martin Smatana (KTM), Hobby 250 vyhral Martin Baránek (KTM) a Hobby 4Tovládol v Lišove Peter Knapec (KTM).

Druhý štart bol naplánovaný na 12:00. Tu štartovali triedy Slovenský pohár a MMSR. V triede SP E1 vyhral Tomáš Krečmer (Husqvarna), ktorému enduro sedí omnoho viacej ako countrycross a blatové podmienky v Lišove boli pre neho ako stvorené. SP E2, tu sa na najvyšší stupienok postavil Branislav Hricko (KTM), ktorý patril k dvom pretekárom v tejto triede, ktorí dokončili obidva dni. Najsilnejšia kubatúra SP E3 patrila Danielovi Neumannovi (KTM).

V triede Kadet sa v najlepšom svetle ukázal Martin Giertl (KTM), ktorý potvrdil, že z okolia Brezna sú vždy dobrý enduráci.

V triede Žien sa najlepšie umiestnila Katka Juríčková (Husqvarna), ktorá zvládla dokončiť oba dni a niektoré časy na testoch mala zaujímavé. Aj keď nachytala nejaké trestné minúty, tak sa jej pretek veľmi páčil a pochvaľovala si náročnosť trate.

MMSR E1 mala dvoch silných favoritov. Po miernych technických problémoch s novou spojkou už v nedeľu všetko klapalo a Marek Haviar (KTM) vyhral v tejto triede. MMSR E2 patrila Thomasovi Hostinskému (Husqvarna), ktorý ukázal, že na blate to vie a patril medzi najrýchlejších počas oboch dní. MMSR E3 vyhral Miroslav Ševela (KTM).

Z absolútneho víťazstva sa po dvoch dňoch tešil David Cyprián (KTM), ktorý bol na trati najrýchlejší, čo dokázal počas celého víkendu svojimi vyrovnanými výsledkami. David vyhral aj triedu MM SR Junior!

Enduro v Lišove boli veľmi náročné, ale na druhej strane si ho mnohí užili a predviedli zaujímavé výkony. Za organizáciu treba poďakovať Corto Enduro teamu pod vedením p. Jána Krátkeho a v neposlednom  rade všetkým pretekárom, ktorý sa zúčastnili.

 

motonews.sk – J.G

 

VIRB0049-e1463393778537.jpgDSC_0135.jpgVIRB0019.jpgVIRB0047-e1463394669831.jpgVIRB0765.jpgVIRB0802.jpgVIRB0839.jpgVIRB0888.jpgVIRB0899.jpgVIRB0991.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok