Skoč na obsah Skoč na menu

Martin Vaculík začal víťazne cestu za európskym titulom

Martin Vaculík začal víťazne cestu za európskym titulom

V sobotu večer sa pozornosť celého plochodrážneho sveta sústredila do nemeckého Gustrowa, kde sa začala prvými pretekmi finálová séria Majstrovstiev Európy jednotlivcov - SEC. Preteky mali vyrovnaný priebeh a len silnejúci dážď pripravili fanúšikov o vyvrcholenie v podobe finálovej jazdy. Pre našu radosť sa víazom úvodného podujatia finálovej série ME sa stal slovenský reprezentant Martin Vaculík.

Martin Vaculík začal preteky vo veľkom štýle. V prvej jazde sa dlho držal na druhom mieste, no potom vo výjazde z poslednej zákruty stredom dráhy predbehol trojnásobného svetového šampióna Dána Nicki Pedersena. V druhej svojej jazde, ktorá sa opakovala pre pád Emila Sajfutdinova, Martin pekne odštartoval no o niečo rýchlejší Poliak Przemyslaw Pawlicki, ktorého cesta do finálovej série viedla aj cez žarnovické semifinále, sa usadil vpredu a náš reprezentant sa musel uspokojiť s dvomi bodmi za druhé miesto. Vo svojej tretej jazde mal Martin vicemajstra sveta z roku 2014 Poliaka Krzysztofa Kasprzaka, no ani to mu nebránilo, aby ju vyhral vo veľkom štýle štart-cieľ s pekným náskokom. Perfektný štart predviedol aj vo svojej ďalšej jazde. Tri kolá dokázal odolávať atakom svojho kamaráta a bývalého tímového kolegu z Tarnówa Janusza Kolodzieja, no ten sa ukázal rýchlejší a dostal sa pred Slováka, čo znamenalo dva body pre Maťa Vaculíka. V poslednej jazde základnej časti podľahol Martin jedine poslednému víťazovi GP v Cardiffe, Švédovi Antoniovi Lindbäckovi, čo znamenalo zisk dvoch bodov a dokopy 12-bodové konto. Keďže nikto nemal viac, stal sa víťazom základnej časti a spolu s druhým v poradí 11-bodovým Krzysztofom Kasprzakom čakal na výsledok jazdy Poslednej šanci, ktorá mala určiť ďalších dvoch finalistov. Tú ovládlo poľské duo Kolodziej - Pawlicki, ale už v tom čase bola dráha od dlhotrvajúceho dažďa tak premočená, že sa stala nebezpečnou a jazdci mali čo robiť, aby sa na nej udržali. Preto bolo rozhodnuté, že finále sa už nepôjde a výsledky boli vyhlásené po základnej časti. A tak sa mohlo stať, že s víťazným Slovákom a druhým Poliakom sa umiestnil na treťom mieste Nemec Kai Huckenbeck, ktorý v pretekoch štartoval iba ako divoká karta organizátora a dokázal si vybojovať skalpy viacerých kvalitných pretekárov. V silnej konkurencii sa presadil aj český Václav Milík, ktorý dokázala pozbierať pekných osem bodov a skončil n ôsmom mieste.

O toto všetko neboli ukrátení fanúšikovia v desiatkach krajín vďaka priamemu prenosu tv Eurosport, okrem Slovenska a Českej republiky, kde dala prednosť táto televízia záznamu z americkej futbalovej ligy.

Fanúšikovia plochej dráhy sa môžu na Maťa tešiť už o týždeň, kedy bude reprezentovať Speedway club Žarnovica v Jadranských dvojiciach.

Výsledky finále ME v Nemecku:

1. Martin Vaculík, Slovensko 12 bodov

2. Krzysztof Kasprzak, Poľsko 11

3. Kai Huckenbeck, Nemecko 9

4. Janusz Koldziej, Poľsko 9

5. Przemyslaw Pawlicki, Poľsko 9

6. Antonio Lindbäck, Švédsko 8

7. Andžej Lebedevs, Lotyšsko 8

8. Václav Milík, Česká republiky 8

9. Emil Sajfutdinov, Rusko 8

10. Leon Madsen, Dánsko 7

11. Hans Andersen, Dánsko 7

12. Nicki Pedersen, Dánsko 7

13. Anders Thomasen, Dánsko 6

14. Peter Ljung, Švédsko 5

15. Tobias Busch, Nemecko 4

16. Nicolas Covatti, Taliansko 1

 

Autor: Martin Búri, speedwaclub.sk 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok