Skoč na obsah Skoč na menu

ME enduro v Lotyšsku s trojicou jazdcov SMF – Zboran, Haviar, Gottvald

ME enduro v Lotyšsku s trojicou jazdcov SMF – Zboran, Haviar, Gottvald

V lotyšskom meste Ogre sa cez víkend uskutočnilo tretie podujatie 4-dielneho seriálu majstrovstiev Európy enduro. Na podujatí štartovali traja jazdci s licenciou SMF a to Tomáš Zboran – Junior E1, Marek Haviar- Senior E1 a Martin Gottvald – český jazdec s lic.SMF, ktorý štartoval v kat. veterán.

Šampionát sa uskutočnil na veľmi náročnej pieskovej trati, ktorá bola po oba súťažné dni  veľmi bahnitá po prívalových dažďoch, dokonca v nedeľu v poslednom kole sa objavili i bahnité diery, v ktorých viacerí jazdci zostali na chvíľu tzv. „prilepení“ a tým stratili drahocenný čas.

S nástrahami trate v Ogre si najlepšie poradil český jazdec Jaromír Romančík, ktorý zvíťazil v absolútnom poradí bez rozdielu triedy v sobotu i v nedeľu a bol víťazom i triedy senior E2 v oba dni.  

V triede Junior E1, kde štartoval i náš Tomáš Zboran zvíťazil v sobotu i v nedeľu taliansky jazdec Matteo Rossi. Tomáš, ktorý štartoval na takomto medzinárodnom podujatí po dlhšej prestávke zapríčinenej zraneným kolenom obsadil v sobotu 12. a v nedeľu 10.priečku. Tomášovi sa podarilo posunúť v priebežnom hodnotení šampionátu danej triedy o dve priečky a po Lotyšsku je na peknom 6.mieste medzi Juniormi E1.

V triede Senior E1 v sobotu zvíťazil Guido Conforti z Talianska a v nedeľu holandský jazdec Thierry Pittens. V tejto triede štartoval i Marek Haviar, ktorý v sobotu skončil na peknom piatom mieste, avšak v nedeľu pre technické problémy pretek nedokončil. Napriek týmto problémom sa aj Marek v hodnotení ME posunul na priebežné 8.miesto.

Tretí nástupca SMF na šampionáte, skúsený Martin Gottvald, štartoval v kategórii veterán a skončil po oba dni na druhom mieste za víťazom Sebastianom Krywultom z Poľska. Martin je v priebežnom poradí ME pre posledným podujatím v Holandsku taktiež na druhom mieste so stratou 17 bodov na vedúceho Krywulta.

Záverečné podujatie tohtoročného seriálu ME enduro sa uskutoční 28.-29.10.2016 v Holandsku.

Kompletné výsledky z podujatia Ogre i priebežné poradie ME nájdete na stránke: http://www.fim-europe.eu/events/247

 

 

 

 

 

 

 

2016-07-30-Jaromir_Romancik_CZ_KTM.jpg2016-07-30-l_Nicolas_Pellegrinelli_I_KTM.jpg2016-07-31-Linusson_Andreas_S_KTM.jpgprizegiving_junior-E2-E3-with_Andreas_Linusson.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok