Skoč na obsah Skoč na menu

Žarnovický plochodrážny víkend už o pár dní

Žarnovický plochodrážny víkend už o pár dní

Len dva týždne po pretekoch Jadranských dvojíc organizuje Speedway Club Žarnovica ďalšie preteky a hneď dve podujatia. V sobotu a nedeľu 6. a 7. augusta nimi budú Prebor ČR jednotlivcov a česká 1.liga, ktorej súčasťou je aj SC Žarnovica.

Obidva preteky sa začínajú o 15.00 hodine a ponúknu množstvo jázd s účasťou domácich odchovancov a zahraničnej konkurencie. V sobotu by sa mali predstaviť všetci domáci odchovanci - Patrik Búri, Adam Čarada, Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič a David Pacalaj v Prebore ČR jednotlivcov, kde im bude konkurenciou početná enkláva jazdcov z Českej republiky, ktorých doplnia pretekári z Holandska, Nemecka, Maďarska a Ukrajiny. Jazdiť sa bude pravdepodobne v jazdách v päticiach, nakoľko žarnovický ovál toto umožňuje vďaka svojej šírke a pravidelne láka väčšie množstvo pretekárov, než tomu je na iných štadiónoch. Štartovná listina pretekov bude známa zajtra (v stredu), dovtedy sa môžu jazdci prihlasovať u organizátora.

Na druhý deň pokračuje plochodrážny víkend pretekmi českej 1.ligy. Táto súťaž družstiev mala začať úvodným kolom ešte na jar v Prahe. Proti sa však postavil dážď a rozmočená dráha a preteky boli preložené až na jeseň. Vďaka tomu začína nižšia ligová súťaž našich západných susedov až v lete pretekmi u nás. Proti sebe nastúpia tímy z Prahy, Pardubíc, Slaného a domácej Žarnovice, ktorú by mali reprezentovať domáci odchovanci. Súpisky tímov sa uzatvárajú až 24 hodín pred pretekmi, no fanúšikovia sa môžu tešiť určite na vyrovnanú konkurenciu, v ktorej sa budú snažiť presadiť naši jazdci. Tí budú potrebovať povzbudiť tak v sobotu ako aj nedeľu.

prebor-liga_1plagat_2016.png

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok