Skoč na obsah Skoč na menu

ME v triale pokračovali v Sokolove - Vladimír Kothay v sobotu na 2.mieste

ME v triale pokračovali v Sokolove - Vladimír Kothay v sobotu na 2.mieste

V dňoch 6.-7.8.2016 sa uskutočnilo štvrté a piate podujatie tohtoročného seriálu Majstrovstiev Európy v triale v susednej Českej republike. V Sokolove nás v triede EP nad 40 rokov úspešne reprezentoval Vladimír Kothay, ktorý obsadil v sobotu krásne druhé a v nedeľu šieste miesto.

Šampionát sa skladal z dvoch samostatne hodnotených súťažných dní, t.j. počas víkendu si jazdci do priebežného hodnotenia šampionátu pripisovali po dve sady bodov.

Sobotňajším víťazom hlavnej triedy ME sa stal Iwan Roberts z Veľkej Británie a jeho krajan Jack Peace zvíťazil v triede Junior. V triede nad 40 rokov znovu dominoval Markus Kipp z Nemecka, ako druhý skončil náš Vladimír Kothay a tretí bol domáci jazdec Pavel Kohout.

V nedeľňajšom piatom kole európskeho šampionátu v triale a druhý deň v Sokolove dominoval Španiel Miquel Gelabert a medzi juniormi znovu britský jazdec Jack Peace.

V pribežnom hodnotení šampionátu je i naďalej vedúcim jazdcom v hlavnej triede Miquel Gelabert, ktorý má titul Majstra Európy už takmer istý. V juniorskej kategórii je jasným lídrom Jack Peace.

V EP nad 40 rokov vyhral i v nedeľu Nemec Markus Kipp, druhé miesto patrilo jeho krajanovi Mathiasovi Beckerovi a tretie znovu domácemu Pavlovi Kohoutovi. Vladimír Kothay skončil v nedeľu na šiestom mieste. V priebežnom hodnotení je po piatich podujatiach Vladimír Kothay stále na treťom mieste, avšak už len s 5 bodovou stratou na druhého Valtera Faltrinelliho z Talianska. Jasným lídrom EP nad 40 rokov je Markus Kipp, ktorý vyhral všetkých päť doterajších podujatí.

Kompletné výsledky: http://www.fim-europe.eu/categories/262

Ďalšie a zároveň posledné podujatie tohtoročného seriálu ME v triale sa uskutoční 14.8.2016 v nemeckom Groβheubachu.

 

Kothay_stupen_vitazov.JPGMarkus_Kipp.jpgPeace_Jack.jpgimage1.JPGimage5.JPGimage6.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok