Skoč na obsah Skoč na menu

Na Slovakia Ringu sa rozhodne o motocyklových šampiónoch Alpe Adrie

Na Slovakia Ringu sa rozhodne o motocyklových šampiónoch Alpe Adrie

Slovenskí diváci sa tento víkend (23. – 25. septembra) môžu tešiť na motoristickú lahôdku.  Na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni sa uskutoční záverečné kolo prestížneho motocyklového šampionátu Alpe Adria. Okrem iného sa tam rozhodne o šampiónovi v kráľovskej kubatúre superbikov.

Finálové podujatie, rozhodujúce boje
Na vlastné oči budete môcť po dva dni sledovať fantastické preteky, každý deň jedny, v triedach od 125 kubických centimetrov až po mimoriadne populárne Superbiky, pričom práve kráľovské Superbiky sľubujú skvelý boj o titul šampióna medzi dvomi najväčšími favoritmi, Čecha Lukáša Peška s Rakúšanom Julianom Mayerom. Talentovaný 20-ročný Rakúšan má v priebežnom hodnotení sedembodový náskok na skúseného Peška, ktorý má na svojom konte dve víťazstvá v majstrovstvách sveta, bol účastníkom svetového šampionátu MotoGP a v súčasnosti okrem Alpe Adrie jazdí aj Majstrovstvá sveta Endurance.

"Obaja sa na preteky na Slovakia Ringu veľmi tešia. Sľúbili, že do boja o titul dajú všetko," uviedol riaditeľ podujatia Peter Šurina. "Pre divákov to bude skvelý zážitok. Uvidia priamy súboj o post šampióna, ako aj ďalších výborných jazdcov. Na cieľovej rovinke budú dosahovať rýchlosť okolo 300 km/h, čo fanúšikovia tiež nevidia každý deň. Ak si však chcú vychutnať techniku jazdy, odporúčame im prírodné tribúny pri pomalších zákrutách," doplnil.

Rozhodnuté však nie je ani v niekoľkých ďalších triedach, Moto3, Superstock 600 Či Supersport, a tak o fantastické súboje nebude rozhodne núdza.

Príďte podporiť domácich pretekárov
Na mieste ale budete môcť fandiť aj domácim pretekárom, keďže sa tu predstaví kompletná slovenská špička na čele s Jaroslavom Černým a Tomášom Svitkom, ktorá okrem bojov do medzinárodných seriálov zasiahne aj do súťaže o body v slovenskom šampionáte. Černý, najväčší favorit pretekov triedy Superstock 1000, sa navyše na Slovakia Ringu predstaví len niekoľko dní po absolvovaní 24-hodinových pretekov Majstrovstiev sveta Endurance vo Francúzsku.

Zábava pre celú rodinu
Diváci sa môžu tešiť na zábavu na trati, ale aj mimo nej. Organizátori si pripravili atrakcie pre celé rodiny. Deťom budú k dispozícii kolotoče, nafukovací hrad či vodné atrakcie. Nebude chýbať bohaté občerstvenie a bez povšimnutia neostane ani originálna vojenská stíhačka MIG 21 či vojenský vrtuľník priamo pred bránami okruhu. Navštíviť sa oplatí aj nedávno otvorený mini ZOO Malkia Park v širšom areáli okruhu.

 

Tribúny a ceny vstupeniek

– Krytá tribúna A: 4,-€/1 deň

– Tribúna B a C: 3,-€/1 deň

– Prírodné tribúny D a E: 3,-€/1 deň

– Vstup do paddocku: 3,-€/1 deň

Deti do 10 rokov a držitelia preukazu ZŤP majú vstup na podujatie zdarma.

 

Preteky v sobotu aj nedeľu
Po oba dni sa doobeda uskutočnia tréningy či kvalifikácie, samotné preteky začnú v sobotu a aj nedeľu napoludnie.

 

ŠTARTOVÁ LISTINA 

 

Alpe-Adria-2016_plagat.png

 

 

 

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok