Skoč na obsah Skoč na menu

Máme čerstvého víťaza GP speedway 2017!!!!

Máme čerstvého víťaza GP speedway 2017!!!!

Pre fanúšika slovenskej plochej dráhy skončili prvé preteky seriálu FIM Speedway Grand Prix 2017 fantastickým výsledkom. A to víťazstvom Martina Vaculíka na úvodnom podujatí GP v slovinskom Krsku, ktorý tak k víťazstvu pri svojom debute v seriáli FIM Speedway Grand Prix v Gorzówe 2012 pridal druhé kariérne víťazstvo v prestížnom cykle.

Vaculík vstúpil do pretekov výborne, keď svoje úvodné dve jazdy, v ktorých štartoval z výhodnejších štartovných pozícii, hneď premenil vo dve víťazstva. Kým v prvej jazde využil chybu Poliaka Piotra Pawlickeho, aby sa dostal do čela jazdy a ovládol ju. V druhej svojej jazde išiel na prvé miesto raketovo po štarte, aby si víťazstvo udržal až do konca. Pričom iba v druhej zákrute prvého kola čelil vážnejšiemu ataku Poliaka Bartosza Zmarzlika, ktorý sa však prepadol napokon až na tretie miesto.

Po dvoch sériách jázd bol teda Maťo Vaculík spoločne s Poliakom Patrykom Dudekom a minuloročným majstrom sveta Američanom Gregom Hancockom neporazený. V tretej sérii jázd sa však skončila postupne víťazná šnúra tak Hancocka, ako i Dudeka, ale aj Vaculíka. Pretože náš pretekár vo svojej tretej jazde finišoval ,,len“ na treťom mieste. Vo štvrtej jazde vyprovokoval Brit Woffinden Vaculíka k letmému štartu, za ktorý bol náš jazdec napomínaný, ale jazda sa našťastie aj v jeho prítomnosti opakovala. Opakovaný štart mu však až tak nevyšiel a Maťo prišiel do cieľa až tretí, ale pripísal ďalší bod. Treba však podotknúť, že vo svojej tretej a štvrtej jazde štartoval z nevýhodných štartovných pozícií. V piatej jazde štartoval z modrej dráhy a pripísal si ďalšie, v poradí už tretie víťazstvo v dnešný večer.

Slovenský pretekár tak postúpil do semifinále z druhého miesta, keď dal dokopy v základnej časti pretekov vynikajúcich jedenásť bodov. Pričom viac - dvanásť bodov mal len Rus Emil Sajfutdinov. Na základe tohto výsledku si mohol v rámci druhého semifinále, ako prvý vyberať dráhu. Zvolil si napokon druhú - modrú dráhu, z ktorej predtým dvakrát vyhral. Tá síce nebola do tretice víťazná, ale Maťo skončil v semifinálovej jazde na druhom mieste za víťazným Švédom Fredrikom Lindgrenom, čo mu zaručilo účasť vo finále. Vo finálovej jazde si losoval dráhu ako tretí v poradí a zostala mu už len červená a žltá dráha. Keďže zo žltej dráhy v tento deň nikto nezvíťazil, logicky zvolil červenú - najkrajnejšiu dráhu. A tú po skvelom štarte zúročil na víťazstvo.

Martin Vaculík tak dovedna v tento sobotný večer nazhromaždil šestnásť bodov a dostal sa aj na čelo priebežnej klasifikácie seriálu FIM Speedway Grand Prix 2017. Pričom keby sa nejazdil seriál Grand Prix a o majstrovi sveta by rozhodovali len jedny preteky ako kedysi, mali by sme nového majstra sveta.

Video finálovej-víťaznej jazdy Martina Vaculíka: https://www.youtube.com/watch?v=9XDEwLwGyjM

Zdroj: http://www.speedwayclub.sk/

 

29042017_spg_Krsko.jpg29042017_SGP_Krsko_Vaculik_4.jpg29042017_SGP_Krsko_Vaculik_5.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok