Skoč na obsah Skoč na menu

GRAND PRIX na plochej dráhe pokračuje v poľskej Warszawe

GRAND PRIX na plochej dráhe pokračuje v poľskej Warszawe

Seriál majstrovstiev sveta Grand Prix na plochej dráhe pokračuje svojim druhým podujatím v hlavnom meste Poľska - vo Warszawe. V sobotu 13. mája sa tu zíde svetová elita, aby bojovala nielen o body do priebežného poradia, ale aj o stupne víťazov v tejto najprestížnejšej Grand Prix.

Národný štadión privíta svetovú elitu tretíkrát. Pokým pred dvomi rokmi došlo k blamáži v priamom prenose, keď dráha nebola dostatočne pripravená a zlyhalo aj štartovacie zariadenie s tým, že náhradné nebolo k dispozícii, vlani sa hovorilo o ohromnom úspechu, keď skvelé boje o najvyššie méty videlo okolo 50 000 fanúšikov priamo na štadióne a ďalšie milióny pri televíznych obrazovkách.

Pre tento rok sa očakáva ešte väčší záujem fanúšikov a aj samotní pretekári sa vyjadrujú, že ide o najprestížnejšiu GP v seriáli. Dráha, ktorá bola za posledné týždne pripravená pôvodne na futbalovom štadióne údajne pripomína tú v Opole, ktorá je známa medzi jazdcami ako tzv. koliečko.

Slovenský fanúšik sa s nádejou môže pozerať na vystúpenie nášho reprezentanta Martina Vaculíka, ktorý v úvodnom podujatí v slovinskom Kršku zvíťazil. Razom sa tak z neho stal jeden z favoritov aj na víťazstvo vo Warszawe. Práve súvislosti s víťazstvom v tejto prestížnej GP sa skloňuje aj meno štvornásobného svetového šampióna, už 46-ročného Američana Grega Hancocka, či v Kršku tretieho Patryka Dudeka, ktorý patrí medzi mladé nádeje poľskej plochej dráhy. Vyhrať však môže hocikto, keďže tohtoročná GP je kvalitatívne vyrovnaná tak, ako už dávno nebola. Zaujímavé bude sledovať súboj mladej generácie jazdcov s ostrieľanými šampiónmi. Preteky začínajú o 19.00 hod.

Text: Mgr. Martin Búri, speedwayclub.sk

Foto: Michal Krupa

 

29042017_SGP_Krsko_Vaculik_2.jpg29042017_SGP_Krsko_Vaculik_3.jpg29042017_SGP_Krsko_Vaculik_4.jpg29042017_SGP_Krsko_Vaculik_5.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok