Skoč na obsah Skoč na menu

Martina Vaculíka čaká Grand Prix v poľskom Gorzówe

Martina Vaculíka čaká Grand Prix v poľskom Gorzówe

Už šesťkrát hostil poľský Gorzów svetovú plochodrážnu elitu v rámci Grand Prix. Zakaždým vyhral preteky iný plochodrážnik. Čo teší slovenských fanúšikov, práve tu sa postaral Martin Vaculík o jedno z najväčších prekvapení v histórii Grand Prix, keď z pozície náhradníka za zraneného Poliaka Jaroslawa Hampela, vyhral v roku 2012 prvú GP, ktorú absolvoval vo svojej kariére. Už v sobotu bude mať možnosť napodobniť tento výsledok.

Treba však pripomenúť, že aj keď ide o pre Maťa domácu dráhu v poľskej Extralige, nič to v tomto ohľade nemusí znamenať. Tohtoročná GP je mimoriadne kvalitatívne vyrovnaná a štatút domácej dráhy v Gorzówe má pri svojom mene aj Bartosz Zmarzlik, momentálne asi najväčšia hviezda poľskej plochej dráhy, ktorý v Gorzówe strávil zatiaľ celú svoju doterajšiu kariéru. Pre nášho jazdca však môže hovoriť aj fakt, že na tejto dráhe už bol raz mimoriadne úspešný v spomínanom roku 2012 a sám označuje od čias pred svojím pôsobením v gorzówskom extraligovom tíme, túto dráhu za svoju obľúbenú. Netreba tiež zabúdať, že v tom roku mu spoločnosť na stupňoch víťazov robil z tretieho miesta historicky najmladší pretekár vtedy ešte 17-ročný Bartosz Zmarzlik.

Pri pohľade do priebežného poradia je jasné, že v konečnej otázke päť pretekov pred koncom tohtoročného seriálu GP nie je jasné nič. Seriál trochu prekvapujúco vedie s päťbodovým náskokom predstaviteľ nastupujúcej poľskej generácie Maciej Janowski. Práve o ňom sa médiá v Poľsku vyjadrovali ešte pred začiatkom tohtoročnej GP ako o tom, ktorý nebude mať na popredné umiestnenia. Obľúbenec trénera poľského národného tímu Mareka Cieślaka však dokazuje pravý opak. Hneď za ním sa drží Austrálčan Jason Doyle, ktorý v Gorzówe minulý rok vyhral. Osem bodov na Janowskeho stráca jeho kolega z reprezentácie Patryk Dudek, ktorý má za sebou slabšie vystúpenie z predchádzajúcej GP v Mallile. Aj ďalší jazdci sú pomerne na dohľad. Esá typu Fredrik Lindgren, Tai Woffinden, Bartosz Zmarzlik, či Emil Sajfutdinov sú nebezpečné pre svojich súperov v každej Grand Prix. Namiešať môžu aj ďalší. Pred domácim publikom určite vicemajster sveta z roku 2014 Krzysztof Kasprzak, ktorý dostal divokú kartu pre Gorzów. Takisto o popredné umiestnenie zabojuje určite Piotr Pawlicki, ktorý sa bude snažiť udržať v seriáli GP aj pre budúci rok, kedy sa v ňom predstaví aj jeho starší brat Przemyslaw, ktorý si vybojoval účasť víťazstvom v pretekoch Challenge v ruskom Togliatti.

Všetko však ukáže sobotný večer, kedy preteky začínajú o 19.00 hod.

Zdroj: speedwayclub.sk / M.Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok