Skoč na obsah Skoč na menu

Dakar 2020: Už len tri týždne do štartu!

Dakar 2020: Už len tri týždne do štartu!

Menej ako mesiac nás delí od ďalšieho dakarského pobláznenia. Tentokrát sa hovorí o tretej kapitole, pretože po Afrike a Južnej Amerike sa púštne dobrodružstvo presúva do Saudskej Arábie. Čo čaká účastníkov Dakaru 2020, medzi ktorými sú i dvaja slovenskí jazdci Štefan Svitko a Ivan Jakeš?

42. ročník rally Dakau štartuje v meste Jeddah v Saudskej Arábii 5. januára 2020. Po šiestich súťažných dňoch budú mať pretekári deň voľna v hlavnom meste Riyadh a následne bude pokračovať ďalších 6 etáp až do cieľa v meste Qiddiyah. Kompletná prekonaná vzdialenosť by mala byť viac ako 7 900 km a z toho bude ostrých (meraných) cez 5 000 km. 351 vozidiel: 170 motoriek a quadov, 134 áut a 47 kamiónov - takáto bude zostava.

Krajina ropného blahobytu, prepychu a okázalosti privíta lode s vozidlami už na nový rok. Účastníci boli upozornení na nové pravidlá ako sa majú správať, čo nosiť oblečené, ako sa stravovať a mnohé iné upozornenia, na ktoré v Amerike či Afrike neboli zvyknutí. Organizátor však na všetky podmienky pristúpil a dobrodružstvo na Arabskom polostrove si všetci pôjdu užiť.

V prvej časti sa pretekári stretnú s pohoriami, ktoré však ani zďaleka nebudú pripomínať tie juhoamerické. Mnoho kameňov, skalné kaňony vystrieda v druhej polovici piesok. Hlboký, jemný piesok, ktorý dostatočne preverí schopnosti pretekárov, no hlavne motocyklov, ktoré majú na rozdiel tých, ktoré jazdili ešte v Afrike, už iba 450 kubíkov.
Továrenskí jazdci trénujú v plnej zbroji v podobných podmienkach, aké ich budú čakať v Saudskej Arábií, naši chlapci podmienky simulujú v domácom prostredí. Neznamená to ale, že by boli o niečo menej pripravení. Dakarovské čísla 2020 pristáli na motorkách Števa Svitka #19 a Ivana Jakeša #23.
Štefan Svitko #19
Na Štefana Svitka čaká už v poradí jedenásty Dakar. Posledné dva ročníky boli pre našu rally jednotku smolné, veríme však, že zmena prostredia mu prospeje a usadí sa tam, kam patrí - do TOP desiatky jazdcov. 
Ivan Jakeš #23
Ivan Jakeš patrí ešte do generácie, ktorá zažila aj africký Dakar. Ivan tak bude vedieť najlepšie porovnať všetky tri kapitoly, ktoré Dakar píše. Od roku 2015 Ivan nevidel cieľ, preto veríme, že aj jemu prospeje zmena prostredia. 

Držíme palce našim jazdcom a o dianí na rally budeme priaznivcov motocyklového športu informovať priebežne v tlačových správach.
dakar2020_poster.jpg
Zdroj: crosscountry.sk/SMF
 

dakar2020_poster.jpgsvitko_dakar2020.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok