Skoč na obsah Skoč na menu

V Speedway Clube pribudol ďalší majiteľ FIM licencie

V Speedway Clube pribudol ďalší majiteľ FIM licencie

Pred vstupom do svojej desiatej sezóny, ktorá okrem iného prinesie do Žarnovice najvýznamnejšie podujatie v histórii slovenskej plochej dráhy, Speedway Club pracuje na plné obrátky aj na skvalitnení svojej organizačnej práce. Súčasťou toho je aj získanie licencií Svetovej motocyklovej federácie, ktoré umožnia vykonávať funkcie počas pretekov majstrovstiev sveta a Európy a nebyť tak odkázaný na iba na zahraničných činovníkov.

SC Žarnovica každoročne organizuje už po dve podujatia svetového, či európskeho významu. Na každom takomto podujatí musia byť delegovaní činovníci. V prípade riaditeľa pretekov, technického komisára a enviromentálneho komisára, či člena Jury za domácu federáciu, ich menovanie má nastarosti Slovenská motocyklová federácia. Predsedu Jury a rozhodcu potom menuje buď FIM alebo FIM Europe.

V minulom roku si licenciu FIM urobil Ing Jakub Zliechovec (Clerk of course - riaditeľ pretekov) a rok predtým Ing. Jozef Rolinec (technický komisár), toho však čaká jej obnovenie a školenie, ktoré prebehne v Poľsku.  K spomínanej dvojici pribudol po minulom víkende ďalší držiteľ FIM licencie Krzysztof Cap, ktorý zvládol školenie a test a získal licenciu Clerk of course, s ktorou bude môcť plniť nielen rolu riaditeľa pretekov MS a ME, ale aj delegovaného činovníka domácej federácie, či manažéra reprezentácie. Okrem už spomínaných sa na školenie a test pripravuje ďalší adept zo Žarnovice, tentoraz na licenciu FIM enviromentálneho komisára, pričom to bude prebiehať na Britských ostrovoch.

Ako prebieha také školenie a čo museli adepti na licenciu zvládnuť, nám porozprával hlavný aktér - Krzysztof Cap. "Seminár sa uskutočnil vo Viedni v piatok a sobotu 17. a 18. januára. Pripravoval som sa naň celé sviatky. Inštruktorom nám bol Dán Jan Staechman, ktorý v minulosti úspešne jazdil plochú dráhu a bol aj účastníkom seriálu Grand Prix. Na školení nás bolo osemnásť adeptov. Najviac z Maďarska a Rakúska, ale boli tam aj z Lotyšska, Fínska, Ukrajiny a ja zo Slovenska. Školenie začalo v piatok na obed a trvalo do večerných hodín. Riešili sme tam spoločne rôzne situácie, ktoré sa stali na klasickej plochej dráhe, ale aj flattracku, ľadovej plochej dráhe, sajdkároch, či v menších kubatúrach. Dosť ma prekvapilo množstvo informácií, ktoré sme museli spracovať. Na druhý deň dopoludnia sme ešte preopakovali spomínané situácie a prebrali čo všetko má vedieť riaditeľ pretekov a ako má reagovať. Potom nasledoval hodinový test s 51 otázkami. To všetko samozrejme v angličtine. Keďže sa mi to všetko podarilo zvládnuť, stojí predo mnou nová výzva, na ktorú sa teším," dokončil rozprávanie Krzysztof. 

Pre ostatné podujatia, ktoré zastrešuje  Slovenská motocyklová federácia (ligové preteky, Medzinárodné majstrovstvá Slovenska, juniorské preteky a podobne), stačia delegovaní činovníci vlastniaci licencie SMF. V tejto oblasti to má SC Žarnovica kompletne pokryté, keď všetky licencie vlastnia členovia klubu, či ľudia blízki klubu.

Riaditeľ pretekov - Mgr. Martin Búri

Rozhodca - Ľuboš Šmondrk a Ľubomír Hajdoni

Technický komisár - Pavol Michálik

Enviromentálny komisár - Ing. Ján Danihel

 

Zdroj: speedwayclub.sk

 

skolenieFIM.jpgskolenieFIM1.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok