Skoč na obsah Skoč na menu

Úspešný štart R. Bohuslava,ml. na Superendure v Maďarsku

Úspešný štart R. Bohuslava,ml. na Superendure v Maďarsku

V sobotu 1. februára 2020 sa v Budapešti uskutočnilo predposledné podujatie tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta (MS) v halovom Superendure, v rámci ktorého sa uskutočnil i záverečné podujatie európskeho pohára Superednuro. Organizátor vložil do programu šampionátu  i pretek superednura detí, kde úspešne štartoval mladý slovenský jazdec Radek Bohuslav.  SMF mala zastúpenie i v štartovom poli európskeho pohára, kde štartovalo 5 poľských jazdcov s licenciami SMF.

Pred bohatou diváckou kulisou si v kategórii MS Prestige vybojoval prvenstvo Billy Bolt z Veľkej Británie, ktorý je pred posledným podujatím lídrom priebežného hodnotenia tejto kategórie pred druhým vynikajúcim poľským jazdcom Taddym Blazusiakom (POL) a tretím Jonnym Wolkerom (GBR).

V kategórii MS Junior v Maďarsku exceloval Teodor Kabakchiev z Bulharska, ktorý je taktiež priebežným lídrom svetového šamponátu svojej kategórie.Priebežné poradie MS Superenduro nájdete na stránke:  https://www.superenduro.org/en/result-pilotes-standing/537/2020

V Európskom pohári Superenduro štartovalo 5 poľských jazdcov, ktorí sú držiteľmi licencií SMF – Frank Dubaniowski, Hubert Hyla, Mariusz Stefaniak, Grzegorz Kowalczyk a Tymoteusz Bachleda. Ani jeden z nich sa, žiaľ, neprebojoval do finálových rozjázd. Najlepšie si na Hungaria GP v európskej kategórii počínal taliansky jazdec Sonny Goggia, na druhom mieste skončil Švéd Magnus Thor a tretí Marco Pfeifer z Nemecka.

Konečné poradie EP je uverejnené na stránke: http://www.fim-europe.eu/events/836

Vo vloženom preteku mládeže tried 50 a 60 cc sa predstavil len 10-ročný slovenský jazdec Radek BOHUSLAV, ktorý v konečnom súčte dvoch finálových jázd, na náročnej a kamenistej trati,  obsadil vynikajúce 2.miesto.

Radek Bohuslav st. (otec mladého jazdca):

Radek svoj kvalifikačný tréning vyhral a na štart prvej jazdy si vyberal miesto z prvého radu.Trať bola náročná a veľmi úzka. 18pretekárov bolo pripravených na štart, kde Radek dal Holeshot.V prvej jazde Radek dojazdil absolútne šiesty a kategóriu 50ccm dojazdil tretí.V druhej jazde aj deti štartovali tak ako dospelí, v obrátenom  poradí z kvalifikácie.Aj napriek nie veľmi vydarenému štartu sa Radek v absolútnom poradí prebojoval na štvrté miesto a svoju triedu vyhral.V celkovom hodnotení skončil v kategórii 50ccm na druhom mieste.

Finále majstrovstiev sveta Superenduro sa uskutoční 14. marca v poľskom Lodzi.


Zdroj foto: Radek Bohuslav st., superenduro.org

 

20200201_210225.jpgBohuslav_Radek.jpgBohuslav_Radek_144.jpgBohuslav_Radek_vlavo.jpgBohuslav_Radek_vlavo1.jpgDuEn_SuperEnduroGP2020Bp_2173.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok